Місяць: Грудень 2023

ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області 27 грудня 2023 року відбулося IV підсумкове засідання навчально-методичної ради в очно-дистанційному форматі.

До розгляду членів ради було представлено 7 проєктів рішень.

Розпочав роботу, відкривши засідання, Дорош В.С., голова ради, директор НМЦ ПТО у Вінницькій області,  кандидат юридичних наук, доцент. Також він виступив зі звітом про виконання попередніх рішень  навчально-методичної ради протягом 2023р. та окреслив результати  роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області над методичною проблемою «Модернізація змісту освіти та форм   методичної роботи в умовах цифрової трансформації освіти», оголосивши про упровадження нової методичної проблеми.

 На даному засіданні члени ради розглянули та схвалили прогресивний педагогічний досвід групи майстрів виробничого навчання ДНЗ «Немирівський професійний ліцей» (узагальнювала Западнова С.А., методист НМЦ ПТО) та інженера з охорони праці ВПУ № 11 м. Вінниці Сташка М.М.  (вивчав Мазур В.А., методист НМЦ ПТО).

Про участь закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області у міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» розповілаТкачук Г.Е., методист НМЦ ПТО.

До розгляду та схвалення членами ради був представлений  збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні освітні середовища і проблеми професійної самореалізації педагогів» ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (представила Мартинюк О.М., методист НМЦ ПТО). До уваги присутніх також було запропоновано  затвердити до друку статті двадцять четвертого номера Збірника науково-методичного праць «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини» (виступила Западнова С.А).

На  засіданні панувала творча атмосфера. Члени методичної ради обговорювали проєкти рішень та вносили пропозиції й корективи, висловлювали побажання. Усі із запропонованих до розгляду проєктів рішень, були взяті за основу.

Нарада з директорами закладів професійної (професійно-технічної) освіти

26 грудня 2023 року у Департаменті гуманітарної політики Вінницької ОДА було проведено нараду з директорами закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо окремих питань завершення 2023 року в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА Володимир БУНЯК підвів підсумки щодо завершення І семестру 2023/2024 навчального року в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Начальник відділу вищої, професійної, фахової передвищої освіти управління освіти та науки Анжела МОСКАЛЮК проінформувала про формування проєктних показників регіонального/державного замовлення на 2024 рік для закладів професійної (професійно-технічної) освіти розповіла.

Директор Навчально-методичного центру ПТО у Вінницькій області Василь ДОРОШ розкрив питання щодо методичного супроводу організації освітнього процесу ЗППТО.

Skills4Recovery

    Участь у  заходах  в рамках реалізації проєкту Skills4Recovery (проєкт реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини): «Створення контенту для систем VR.

–         «Імерсивне рішення для навчання»;

–         «Особливості створення контенту та використання платформи Moodle».

Участь в установчих вебінарах з тем:

–         «Впровадження підходу Кайдзен для підвищення продуктивності»;

Обласний семінар для методистів ЗП(ПТ)О

14.12.2023р. Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області було проведено обласний семінар для методистів ЗП(ПТ)О.

Під час зустрічі були обговорені такі питання:

  1. Особливості складання національного мультипредметного тесту у 2024 р.
  2.  Моніторинг працевлаштування випускників ЗП(ПТ)О.

Розбудова миру та подолання конфліктів в Україні

11.12.2023 р. відбувся захід у форматі Відкритого Простору на тему миротворчості в рамках проєкту “Розбудова миру та подолання конфліктів в Україні – Крок вперед” за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (IFA) з використанням ресурсів Міністерства Закордонних Справ Німеччини. В такий інтерактивний спосіб було підведено проміжні підсумки плідної роботи та розроблено алгоритм дій про те, як саме ми можемо разом відбудовувати нашу Україну та сприяти подоланню конфліктів.

Зазначений формат дозволив максимально реалізувати потенціал учасників (серед яких була методистка НМЦ ПТО у Вінницькій області Лілія Короленко та інші громадські активісти, представники закладів освіти, державних та соціальних структур).

Учасники та учасниці, у супроводі фасилітаторки Open Space Works Ukraine Мар’яни Завійської, сформували порядок денний та ініціювали понад десять тем для подальших обговорень; проаналізували виклики та можливості для впровадження проєктів із миротворчості та відбудови на національному, регіональному і місцевому рівнях; генерували ідеї для подальших проектів; подолання конфліктів та відбудови громад; посилили взаємодію і партнерство між учасниками Відкритого Простору.

Результати даних обговорень запротокольовані та будуть оцифровані у формат Книги результатів Відкритого Простору, яка міститиме контакти ініціаторів для подальшої співпраці. Книгу по завершенню заходу отримає кожен присутній учасник та учасниця.

Маємо надію, що напрацьовані ідеї стануть основою для нових проєктних ініціатив та зроблять свій внесок у надважливу справу розбудови миру в Україні!

День української хустки

Українська хустка – символ духовності українства, який приваблює жіноцтво усього світу.

Візерунків, кольорів та способів в’язання національно головного убору є безліч. У скрині кожної ґаздині здавна були хустки на всяку потребу.

Досліджуючи національну хустку, можна дослідити українську історію. А українські традиції – це те, по чому розпізнається народ.

Тож збережемо багату та оригінальну українську культуру, надбану численними поколіннями.

Обласна інтерактивна зустріч методистів ЗП(ПТ)О

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області було проведено інтерактивну зустріч методистів ЗП(ПТ)О.

Під час івенту розглядались питання з атестації педагогічних та бухгалтеро-економічних працівників та працівників бібліотеки ЗП(ПТ)О. Також  було обговорено вимоги до оформлення матеріалів, які подаються для друку у Збірнику «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини».

Надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства: наявні сервіси та послуги

4 грудня 2023 року, відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області з метою поширення перспективного психолого-педагогічного досвіду та протидії ГЗН, в рамках Глобальної акції «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства», відбувся обласний вебінар для практичних психологів та соціальних педагогів ЗП(ПТ)О Вінницької області на тему: «Надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства: наявні сервіси та послуги».

Цей захід об’єднав представниць та представників не лише психологічної служби ЗП(ПТ)О а й системи безоплатної правничої допомоги, експерток благодійної організації, Безпечний простір для жінок та дівчат «Затишно Space» від БО БФ «Схід-SOS».

Зробити домашнє насильство видимим – це вкрай важливий крок у наданні допомоги постраждалим і у зменшенні прихованості цього явища. Деякі постраждалі можуть просто не ідентифікувати домашнього насильства або недооцінювати серйозність його наслідків.

Не вагайтеся повідомити, якщо вам загрожує небезпека.

Якщо потрібна психологічна та/або юридична консультація, звертайтеся до Національних гарячих лініїй, що висвітлені на слайді.

Обласний семінар для педагогічних працівників із підготовки кваліфікованих робітників за професіями перукарського профілю на тему

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Вінницькій області, з метою оптимізації освітнього процесу, обміну  прогресивним педагогічним досвідом та упровадження інноваційних технологій та методик у навчальну діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти області   30 листопада 2023 року на базі ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» відбувся обласний семінар для педагогічних працівників із підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Перукар. Перукар-модельєр», «Манікюрник», «Візажист» на тему  «Забезпечення високого рівня професійної компетентності майбутніх фахівців перукарського профілю в закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

У семінарі взяли участь викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання шести професійних (професійно-технічних) закладів області, де здійснюється освітній процес за вказаними професіями.

Відкрив семінар, виступивши зі вступним вітальним словом,  Дорош Василь Степанович, директор НМЦ ПТО у Вінницькій області, кандидат юридичних наук, доцент, який окреслив досягнення та напрями  професійної освіти  у розрізі останніх років.

Також привітала учасників семінару директор ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» Дацишина Галина Вікторівна та анонсувала  основні заходи програми.

Оголосила  порядок денний та розкрила деякі питання організації освітнього процесу професій сфери побутового обслуговування у закладах професійної (професійно-технічної) освіти  Мартинюк Олена Миколаївна,  методист  НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Досвідом роботи на тему «Scrum-методика  у проєктній діяльності здобувачів освіти  як засіб формування ключових компетентностей майбутніх візажистів» поділилася  Юкальчук Леся Петрівна, викладач спецдисциплін ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну».

Тему «Нарощування волосся на каркас»   креативно висвітлила  Кондратюк Олена Володимирівна, майстер виробничого навчання, викладач спеціальних дисциплін ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці».

Про використання онлайн-інстументів на уроках професійно-теоретичної підготовки   майстерно розповіла Староха Людмила  Вікторівна, майстер виробничого навчання, викладач спеціальних предметів  ДПТНЗ «Хмільницький аграрний ЦПТО».

Творчим діалогом між педагогами та роботодавцем стала доповідь директора салону «АіrTouch» м.Вінниці  Олексюк Світлани Миколаївни на тему «Перукарська справа як форма мистецтва. Вимоги сучасного ринку праці до випускника закладу професійної освіти – фахівця перукарського профілю». 

Яскравою сторінкою  семінару стали майстер-класи, які продемонстрували кращі майстри перукарської справи, які є діючими практиками провідних салонів міста Вінниці.

Такдовершений майстер-клас  «Без бренду: Створення інструментів колориста для експрес-технік фарбування із застосуванням класичних перманентних барвників»продемонструвала  Савчук Ольга Леонідівна, майстер виробничого навчанняДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг», майстер-універсал салону «Маріель» та технолог-експерт компанії «Колор-Стар».

«Оформлення бороди і вусів. Стильна стрижка бороди» – досить актуальна й затребувана у наші дні  послуга  сфери обслуговування, яку  майстерно продемонстрував на моделі Пермяков Валерій Олександрович, майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг», майстер-перукар салону краси  «Стелла»                            м. Вінниці, виконавши  майстер-клас перед учасниками заходу.

 І родзинкою семінару став івент  «Стильні мандри» – відкритий урок у ігровому форматі, який професійно провели  Сафронова Інга Сергіївна та  Коновалова Наталія Сергіївна – майстри виробничого навчання ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну». Закінчення івенту прикрасив показ колекції стильного одягу, який продемонстрували здобувачі освіти закладу.

Семінар проходив у формі жвавого діалогу та активної співпраці.

Учасники семінару та запрошені особи  відзначили виняткову гостинність господарів закладу, гарну організацію заходу, де  панувала атмосфера  святковості та професійного  піднесення.