Новини

Семінар-практикум на тему “Дії працівників у кризових умовах”

На виконання Постанови КМУ від 13.08.2024р. № 926 та з метою дотримання головних правил безпеки життя під час воєнного стану працівниками НМЦ ПТО у Вінницькій області, 10 вересня 2024 року Василем Дорошем проведено семінар-нараду. Під час наради розглядалися два блоки питань.

Методист Вячеслав Мазур акцентував увагу колег на діях під час сигналу «Увага Всім!», як потрібно користуватися QR-кодами для визначення укриттів в м. Вінниці. Розповів про дії працівників в умовах відсутності: електропостачання, водопостачання та теплопостачання. Вячеслав Мазур показав з чого має складатися «тривожна валіза». Доповідач також проаналізував  послідовність дій людини під час завалу в будинку.

Другу частину блоку питань висвітлила методист Ольга Гловацька, яка довела до відома колег питання мінної безпеки, також ознайомила працівників Центру з їх діями на вулиці та вдома під час атаки ворога дронами-камікадзе.     

По  завершенню семінар-наради працівникам НМЦ ПТО у Вінницькій області надано пам’ятки про дії під час воєнного стану.

ВІДНОВИМО ЛЮДИНУ – ЛЮДИНА ВІДНОВИТЬ ВСЕ

Зважаючи на виклики сьогодення, на даний час, як ніколи, важливо зміцнювати нашу стійкість та ділитися методами самодопомоги для зняття стресу у складних життєвих обставинах.

Відповідно до плану роботи  НМЦ ПТО у Вінницькій області, спільно із обласною військовою адміністрацією, в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованою першою леді Оленою Зеленською, з відділом психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, 06.09.2024 року, на базі Вінницького обласного молодіжного центру “Квадрат”, команда тренерів Психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, для фахівців психологічної служби ЗП(ПТ)О було проведено тренінг на тему: «Розвиток психологічної стійкості надавачів соціально-психологічних послуг». По завершенню даного тренінгу кожен учасник здобув нові знання, практичні уміння з попередження й подолання професійного та емоційного вигорання, а також удосконалив спроможность належним чином надавати послуги та підтримувати осіб, які постраждали від війни.

Щирі слова вдячності Олені Бессарабі – регіональній координаторці Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області за небайдужість, довіру та допомогу, за те, що підтримує та сприяє розвитку нашої психологічної служби.

Відкриття лабораторії плодоовочівництва

2 вересня 2024 року на базі ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти» розпочато підготовку кваліфікованих робітників за професією «Плодоовочівник». З цієї нагоди відбулось відкриття сучасної лабораторії , яка створена внаслідок плідної співпраці з німецькими партнерами з Фонду Ебергарда Шьока.

На урочистостях з нагоди відкриття нової професії були присутні директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Дорош Василь Степанович, його заступниця Мусій Лілія Валеріївна.

Директор училища Баранюк Ігор Георгійович подякував спонсорам проєкту – німецьким партнерам Торальфу Вайзе, координатору проєкту Наталії Головатій за надану допомогу та можливість йти в ногу з часом.

Ігор Георгійович та Василь Степанович урочисто перерізали символічну стрічку, чим засвідчили початок роботи лабораторії плодоовочівництва.

Сучасне навчальне середовище дозволить випускникам легко адаптуватися до змін на ринку праці, забезпечить їм практичні навички, необхідні для успішної роботи за фахом та досягти успіху в своїй професійній діяльності.

День спільнодії «Майстерка ментального здоров’я»

Корисно, змістовно, цікаво у перший день осені в центральному міському парку, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, провели День спільнодії «Майстерка ментального здоров’я». Локації організували як для учнівської та студентської молоді, яка прагне навчитися дбати про своє ментальне здоров’я через участь у розважально-просвітницьких активностях, так і для жителів та гостей міста Вінниці, які цікавляться питаннями ментального здоров’я та соціальної підтримки. Різноманітні флешмоби, квести, майстер-класи, консультаційні намети, арт-терапія були доступні кожному, хто завітав. Дякуємо Олена Бессараба регіональній координаторці Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» у Вінницькій області, за організацію, підтримку та можливість долучитись до даного заходу. Представниками від ЗП(ПТ)О були: практичний психолог ДНЗ “ЦПТО №1 м. Вінниці” Olga Gadzhuk , соціальний педагог ДНЗ “ЦПТО №1 м. Вінниці” Гандзюк Тетяна, соціальний педагог ВПУ №11 м. Вінниці Вікторія Капріца. Фахівці презентували інформаційно-освітню виставку «Mental Trek» щодо психічного здоров’я в умовах війни. Дбаймо про своє ментальне здоровʼя. Набираємося сил і мирного нам навчального року!

Психологічна підтримка людей, які постраждали від війни

Поклик допомагати людям об’єднав у столиці понад 30 учасників та учасниць із різних регіонів України – кваліфікованих фахівців. Представником від НМЦ ПТО у Вінницькій області була Лілія Короленко, яка успішно опанувала усі три частини тренінг-курсу з психологічної підтримки людей, які постраждали від війни, та отримала відповідний сертифікат.

Впродовж даного навчання учасники та учасниці аналізували принципи мобілізації, реінтеграції і возз’єднання громади, відтворювали модель громади у симуляційних вправах: випробовували себе в ролі старости селищної ради, лідера громади, дізнавались, які види людських ресурсів можна мобілізувати для підтримки громади.

Тренерки вчили учасників застосовувати мультидисциплінарний підхід у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Для засвоєння матеріалу виконували практичну вправу “Кейс-менеджмент у сфері ПЗПСП”.

Зокрема, під час тренінгу відбулася практика в малих групах над темами: “Вирішення проблем”, “Заохочення до позитивної діяльності”, “Конструктивне мислення”, а також із використанням бланку “Матриця”.

Змістовним вийшов блок практик роботи у надзвичайних ситуаціях. Учасники генерували індивідуальний досвід та командне мислення під час роботи в групах, закцентували увагу на  цінності консолідації зусиль та дій у надзвичайних ситуаціях.

Детально розглядали поняття кризової інтервенції, говорили про межі та кордони втручання фахівців.

В результаті – кожен учасник не лише отримав багато нової теоретичної інформації, а й насичену програму для практичної роботи в парах та в командах.

Захід проводився в рамках проєкту “Розбудова миру та подолання конфліктів в Україні – Крок вперед” за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (IFA) з використанням ресурсів Міністерства Закордонних Справ Німеччини.

Підсумки обласного конкурсу «Педагогічний дебют»

З метою виявлення та розвитку творчого потенціалу педагогів-початківців, стимулювання їхньої творчої активності, поширення передового педагогічного досвіду та підняття престижу педагогічної професії протягом березня-травня 2024 року було проведено конкурс «Педагогічний дебют» серед педагогів-початківців закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінниччини.

Переможцями конкурсу стали наступні педагогічні працівники:

В номінації 1. Сучасний урок:

І місце:

  • Байда Анастасія Геннадіївна, викладач ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»;

ІІ місце:

  • Деркач Анна Миколаївна, викладач ДПТНЗ “Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище”;
  • Подуфалова Марина Анатоліївна, викладач Комаргородського вищого професійного училища;

ІІІ місце:

  • Джевага Олег Андрійович, викладач Вищого професійного училища №41 м. Тульчина;
  • Топчій Анна Віталіївна, викладач Вищого професійного училища №11 м.Вінниці;

В номінації 2. Моя педагогічна ідея:

І місце:

  • Івахненко Надія Василівна, викладач Теплицького професійного аграрного ліцею Вінницької області;

ІІ місце:

  • Бричанський Артур Олегович, викладач Вищого художнього професійно-технічного училища № 5 м.Вінниці;

за зайняте ІІІ місце:

  • Зубчук Катерина Анатоліївна, викладач ДНЗ “Гущинецьке вище професійне училище”;

В номінації 3. У позаурочний час:

І місце:

  • Бахіна Альона Володимирівна, педагогічний працівник ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти»;

ІІ місце:

  • Денисюк Галина Юріївна, викладач Заболотненського вищого професійного училища №31 ім. Д. К. Заболотного;

ІІІ місце:

  • Огороднійчук Дарина Ігорівна, викладач ДПТНЗ “Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту”;
  • Гавриленку Дмитру Анатолійовичу, викладача ДНЗ “Немирівський професійний ліцей”.

Про підсумки обласного конкурсу на кращу організацію роботи кабінетів охорони праці та БЖД закладів професійної (професійно-технічної) освіти

НМЦ ПТО у Вінницькій області за сприяння Департаменту гуманітарної політики ОВА проведено обласний конкурс на кращу організацію роботи кабінетів охорони праці та БЖД закладів професійної (професійно-технічної )освіти.  

Дипломом І ступеня нагороджується колектив ДПТНЗ “Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище”

Дипломом ІІ ступеня колектив – ВХПТУ №5 м. Вінниці.

Третє місце розділили: ДПТНЗ “Жмеринське вище професійне училище”, ДПТНЗ “Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту ” та ДПТНЗ “Хмільницький аграрний ЦПТО”.

Визначено дві номінації: Зозівський професійний аграрний ліцей та Теплицький професійний аграрний ліцей Вінницької області.

Директор Василь ДОРОШ та методист Вячеслав МАЗУР вручили подяки за об’єктивне оцінювання конкурсу членам журі:

Юрію КОСТЮКУ(викладачеві предмета “Охорона праці” Вінницького  технічного фахового коледжу) та Григорію ПШОНКУ(інженеру з охорони праці Вінницького транспортного фахового коледжу).

Обласний вебінар на тему: «Електронний освітній ресурс як засіб забезпечення модернізації освітнього процесу»

4 червня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено обласний вебінар «Електронний освітній ресурс як засіб забезпечення модернізації освітнього процесу».

Захід пройшов у вигляді презентації кращих робіт щорічного обласного конкурсу «Електронний освітній ресурс як засіб ефективної організації  освітнього процесу» серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області.

Модератори заходу Стецюк Надія Петрівна та Ткачук Ганна Едуардівна підвели підсумки конкурсу, який проходив у рамках діяльності Творчої педагогічної лабораторії.

Перед учасниками вебінару виступив Кобися Володимир Михайлович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інноваційних та інформаційних технологій Навчально-наукового інституту педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського з темою «Використання цифрових технологій для підвищення ефективності електронних освітніх ресурсів».

Педагоги закладів професійної (професійно-технічної освіти» Вінниччини презентували свої конкурсні роботи, зокрема:

Куленко Тетяна Володимирівна, викладач математики Державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг», презентувала виступ на тему «Використання онлайн-інструментів для створення електронних освітніх ресурсів з предмета «Математика».

Міськова Маргарита Георгіївна, методист Державного професійно-технічного навчального закладу «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» розповіла про практичний досвід використання інтерактивних плакатів для підготовки здобувачів освіти-залізничників.

Бондарчук Ольга Сергіївна, майстер виробничого навчання Державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг», представила виступ на тему «Використання онлайн-сервісів для розміщення матеріалів навчального призначення з виробничого навчання за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Лазарчук Наталія В’ячеславівна, викладач спеціальних предметів Державного професійно-технічного навчального закладу «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту», розповіла про використання е-посібників для організації змішаного навчання здобувачів освіти за професією «Кухар».

Топчій Анна Віталіївна, викладач хімії та біології Вищого професійного училища №11 м. Вінниці, виступила з презентацією на тему «Електронний освітній ресурс навчального призначення з хімії як складова освітнього процесу».

Ковальчук Наталія Миколаївна, викладач української мови та літератури, англійської мови Державного навчального закладу «Гущинецьке вище професійне училище», розповіла простворення та використання електронного освітнього ресурсу у вигляді інтерактивного плакату на уроках словесності.

Цекот Олена Михайлівна, викладач спеціальних предметів Державного навчального закладу «Вище професійне училище №7 м. Вінниці», поділилась досвідом використання електронних посібників при вивченні спеціального предмету «Конструювання одягу».

Шаповалова Наталія Василівна, майстер виробничого навчання Державного навчального закладу «Вище професійне училище №7 м. Вінниці», виступила на тему «Використання сервісу Google Sites для створення електронного освітнього ресурсу при підготовці кваліфікованих робітників за професією «Штукатур».

Насіковський Микола Вікторович, викладач спеціальних предметів Державного професійно-технічного навчального закладу «Мазурівський аграрний центр професійно-технічної освіти», поділивсядосвідом використання електронного освітнього ресурсу «Інтерактивні робочі аркуші» з предмета «Трактори».

Костельна Світлана Петрівна, викладач спеціальних предметів Державного професійно-технічного навчального закладу «Мазурівський аграрний центр професійно-технічної освіти», виступила з доповіддю на тему «Використання електронних освітніх ресурсів у процесі викладання спеціальних предметів за професією «Кухар; кондитер; пекар».

Гулик Інна Олександрівна, викладач математики Державного професійно-технічного навчального закладу «Жмеринське вище професійне училище», представила досвід роботи з використання відео контенту на уроках математики для навчання учнів Жмеринського ВПУ у військовий час.

Западинський Олександр Анатолійович, майстер виробничого навчання Державного професійно-технічного навчального закладу «Жмеринське вище професійне училище», ознайомив присутніх з темою «Використання платформи YouTube для активізації навчальної  діяльності здобувачів освіти».

Похолюк Ірина Леонідівна, викладач спеціальних предметів Державного навчального закладу «Браїлівський професійний ліцей», розкрила тему «Використання онлайн-інструментів при розробці електронного освітнього ресурсу з предмета «Професійна етика та основи психології».

Проведений вебінар сприяв кращому зрозумінню потенціалу електронних освітніх ресурсів та мотивував педагогів почати використовувати їх у своїй роботі.

Про онлайн-нараду курсу «Демократія: ідеї на практиці»

03 червня 2024 року  з метою поширення досвіду застосування курсу «Демократія: ідеї на практиці» серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти проведено онлайн-нараду Директоратом МОН України та IFES.

У рамках програми у 2022 – 2023 роках 35 представників ЗП(ПТ)О та навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти пройшли навчання для тренерів курсу та отримали відповідні сертифікати.

Даний  курс пілотується у 22 закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

В травні 2024 року в м. Вінниці у рамках програми ще 19 представників закладів професійної (професійно-технічної) освіти та НМЦ ПТО з різних куточків України  розпочали І етап навчання для тренерів курсу.

За підтримки Департаменту гуманітарної політики ОДА в  нараді взяли участь директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Василь ДОРОШ та   методист Вячеслав МАЗУР, а також директори пілотних закладів освіти.

Про проведення обласного cемінару для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти із підготовки кваліфікованих робітників за професією «Бджоляр»

Відповідно до плану спільної роботи Департаменту гуманітарної політики та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області, з метою обміну  прогресивним педагогічним досвідом, упровадження новітніх технологій та методик в освітню діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 31 травня  2024 року о 10.00 год. на базі Професійно-технічного училища 14 смт Вороновиця відбувся обласний семінар для педагогічних працівників із підготовки кваліфікованих робітників за професією «Бджолр» на тему: «Бджільництво – галузь із багатою спадщиною та великим потенціалом. Новітні технології у професійній підготовці сучасного кваліфікованого робітника за професією «Бджоляр».

У семінарі взяли участь викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання двох закладів  професійної (професійно-технічної) освіти  області, де здійснюється освітній процес за вказаною професією.

Відкрила семінар, виступивши зі вступним вітальним словом,  Лілія МУСІЙ,  заступник директора з навчальної роботи  НМЦ ПТО у Вінницькій області. Олена МАРТИНЮК, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області,  окреслила  досягнення професії та напрями розвитку  професійної освіти  у розрізі останніх років та ознайомила присутніх із порядком денним заходу.

Також привітав учасників семінару директор Професійно-технічного училища   №14 смт Вороновиця Володимир НАГОРНИЙ   та анонсував   основні заходи програми семінару. Запропонував оглянути матеріальну базу навчальних кабінетів Навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Бджоляр».

Ніна РУЗЯК, заступник директора ПТУ №14, ознайомила присутніх із багаторічною роботою закладу й перспективами його розвитку. 

Цікавим й унікальним досвідом роботи на тему «Сучасні технології при підготовці кваліфікованих робітників за професією «Бджоляр» в ПТУ №14» поділилася  Валентина КОЗАК, викладач спецдисциплін  НПЦ із багаторічним стажем роботи у цьому напрямі.

Про історію розвитку професії та досвід упровадження інновацій при підготовці фахівців за професією «Бджоляр» у Михайловецькому професійному аграрному ліцеї»  розповіли представники  із зазначеного закладу:  Василь ШПІКЛІРНИЙ, методист,  і Максим БІЛИК, викладач спеціальних дисциплін, майстер виробничого навчання.

Семінар проходив у формі жвавого діалогу, обговорення виступів та відповідей на запитання. Учасники ділились досвідом і своїми напрацюваннями за період роботи у професійній освіті, розповідали про алгоритм роботи над проблемою розвитку та популяризації професії.

Яскравою сторінкою  семінару став виїзд на навчальну пасіку Професійно-технічного училища №14 смт Вороновиця, де учасники  мали можливість оглянути господарство та прослідкувати за процесами догляду за бджолиними сім’ями. А завершився семінар засіданням за «круглим столом», під час якого учасники окреслили своє бачення перспектив даної  професії та поділилися оптимальними методами навчання й заохочення майбутніх кваліфікованих робітників.