Новини

Вітаємо переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика вже майже чверть століття об’єднує українців усього світу навколо рідної мови, сприяє зростанню її престижу серед молоді.

Здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти  Вінниччини щорічно стають активними учасниками Конкурсу. У фіналі, який відбувся в дистанційному форматі 8 березня 2024 року, змагалось 818 знавців української мови із закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. Переможцями стали 72 учасники. У кожній із 12 конкурсних категорій було визначено одного переможця, який посів перше місце, два переможці, які посіли друге, та три — на третьому.

За результатами проведення четвертого етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (наказ Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2024 року № 427) перемогу одержала  Галаган Юлія,

здобувачку освіти ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» (викладач Коршманюк Валентина Василівна),  посівши  І місце. Юлія продемонстрували високий рівень знання української мови та майстерне володіння словом під час написання твору на запропоновану розробниками тему.

Нехай інтелектуальний Конкурс стане для нашої переможниці  наступною сходинкою до самовдосконалення й зростання!

Вітаємо переможців XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка!

У лютому відбувся фінальний етап  XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, метою якого є вшанування творчої спадщини Кобзаря, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.  Фіналістами конкурсу стали 744 здобувачі закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти, студенти та курсанти закладів вищої освіти.

Учасниками Всеукраїнського етапу були і здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінниччини. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від  26.03.2024 року № 398 «Про нагородження переможців ХІV  Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, які навчаються в закладах освіти України» трьох учнів  визначено переможцями та нагороджено Дипломами І та ІІ ступеня.

Диплом І ступеняМукоїд Богдана, ДНЗ «Браїлівський професійний ліцей» (викладач – Сваричевська Тамара В’ячеславівна);

Диплом І ступеня – Мороз Руслана, ДПТНЗ «Вінницьке вище  професійне училище сфери послуг» (викладач – Білік Ірина Олександрівна);

Диплом ІІ ступеня – Похила Ольга, ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центрпрофесійно-технічної освіти» (викладач –  Яргункіна Світлана Анатоліївна).

Вітаємо переможців та їх наставників!

Обласний конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кондитер»

Відповідно до плану спільної роботи Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  у Вінницької області на 2024 року на базі ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» 18 квітня 2024року проведено обласний конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кондитер».

У відкритті конкурсу взяли участь директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Василь ДОРОШ та директор Державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» Валентина БАЛІЦЬКА.

У вправності створення штучного бісквітного тістечка  змагались дев’ятнадцять майбутніх кондитерів  з закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Оцінювали професійність та майстерність конкурсантів  фахівці-роботодавці:

 • КОЗЬМА Світлана – власниця кафе «Grand Cake», директор ресторану «Поділля»;
 • ІВАНІЩЕВА Ольга – старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Вінницького торговельно-економічного інтитуту, кондитер 5 розряду;
 • БОЦЮРА Наталія – керуюча напряму HoReKa Альянс Рітейл Груп, магістр харчових технологій, кондитер 5 розряду;
 • КОВАЛЬ Тамара – адміністратор ресторану «Космос», кондитер 4 розряду;
 • КОЗЛОВСЬКА Світлана – приватний підприємець, кондитерський цех «Плюшка & ватрушка», кондитер 5 розряду.

Рішенням журі визначено переможців:

І місце – ГНАТЕНКО Тетяна, здобувачка освіти ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»;

ІІ місце – РОТАР Катерина, здобувачка освіти ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище»;

ІІ місце – СИРОТЮК Дар’я, здобувачка освіти ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці»;

ІІІ місце – КОЛОМИЯ Даша, здобувачка освіти ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості»;

ІІІ місце – РЯБУХА Мар’яна, здобувачка освіти ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці»

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ВИКЛАДАЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

05 квітня    2024 року   Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області  проведено обласний  семінар для  викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти  на  тему: «Особливості викладання української мови та літератури в умовах цифрового освітнього середовища»

Із вступним словом виступив Дорош Василь Степанович – директор  НМЦ ПТО у Вінницькій області.

У ході зустрічі оговорювались сучасні тенденції викладання філологічних дисциплін  та   підсумки  участі здобувачів освіти закладів професійної   (професійно-технічної) освіти  у  Міжнародному мовно-  літературному  конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка  та  Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.  Було презентовано творчі роботи переможців обласних етапів Конкурсів:

Мороз Руслана, Галаган Юлія (Білік І.О., Коршманюк В.В., викладачі української мови та літератури ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»);

Мукоїд Богдана (Сваричевська Т.В., викладач української мови та літератури ДНЗ «Браїлівський професійний ліцей»;

Єременко Анастасія, Похила Ольга (Карпік О.З., Яргункіна С.А., викладачі української мови та літератури ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти»;

Піщенко Єгор (Шевчук Т.В., викладач української мови та літератури ДПТНЗ «Жмеринське вище професійне училище».                    

Під час проведення вебінару викладачі закладів П(ПТ)О  поділились досвідом роботи з актуальних тем:

 • «Переваги та ризики використання цифрових технологій під час викладання української мови та літератури» (Бабіч Тетяна Федорівна, методист НМЦ ПТО у Вінницькій   області);
 • «Інтерактивні плакати: сучасний інструмент під час вивчення  української мови та літератури у закладах П(ПТ)О» (Ковальчук Наталія Миколаївна,  ­- викладач української мови та літератури ДНЗ «Гущинецьке вище професійне училище»);   
 • «Дистанційні освітні технології як інструмент оптимізації  процесу викладання уроків  української літератури» у   закладах  П(ПТ)О» (Макарєєва Надія Іллінічна, – викладач української мови  та літератури, ДНЗ «Крижопільський професійний  будівельний ліцей);
 • «Формувальне  оцінювання  в  цифровому  освітньому  середовищі: інтерактивні практики на уроках   української  мови та літератури у ЗП(ПТ)О  в умовах змішаного навчання» (Бессараб  Олена Володимирівна, – викладач української мови та літератури, ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості»).

Сподіваємося, що отримані знання та навички допоможуть учасникам у їхній повсякденній роботі та сприятимуть покращенню якості викладання української мови та літератури.

Обласне засідання педагогічних працівників кулінарного напряму

4 квітня 2024 року відбулось обласне засідання педагогічних працівників кулінарного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Мета зустрічі: внесення пропозицій до умов обласного конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти з професії «Кондитер», а саме до опису завдань практичного туру. Було уточнено алгоритм проведення конкурсу та умови нагородження переможців.

ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області  03 квітня 2024року відбулося засідання навчально-методичної ради в очно-дистанційному форматі.

До розгляду  членів ради було представлено 4 проєкти рішень.

Розпочав  роботу, відкривши засідання та оголосивши порядок денний, Василь Дорош,  голова ради,  директор НМЦ ПТО у Вінницькій області,  кандидат юридичних наук, доцент. Також він виступив із доповіддю «Про організацію роботи та основні пріоритетні завдання навчально-методичної ради в 2024 році», у якій було окреслено найважливіші аспекти діяльності ради. Він наголосив  на подальшому спрямуванні роботи  на  модернізацію  науково-методичного  та інформаційного  забезпечення   закладів професійної (професійно-технічної) освіти, організацію методичного супроводу впровадження інноваційних проєктів у освітній процес, стисло окресливши перспективи діяльності.

До уваги членів методичної ради було запропоновано інформаційно-аналітичні матеріали«Моніторинг працевлаштування випускників  2023 року у розрізі професій», які узагальнила та представила Олеся Мукомел,методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Також на даному засіданні члени ради заслухали та схвалили прогресивний педагогічний досвід  Ірини Ластівки, викладача української мови та літератури ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище», на тему: «Формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках української мови та літератури: інноваційні технології та креативні підходи», який вивчала  й узагальнювала Тетяна Бабіч, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Юрій Слічний, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області, розробив та  представив до  розгляду  методичні рекомендації «Особливості методики розробки комплексних кваліфікаційних завдань із робітничих професій».

 Засідання проходило у творчій та дружній атмосфері. Члени методичної ради обговорювали проєкти рішень та вносили пропозиції й корективи, висловлювали побажання. Усі із запропонованих до розгляду проєктів рішень були взяті за основу одноголосно.

Участь ЗП(ПТ)О у міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти»

З 27 по 29 березня 2024 року в онлайн-форматі пройшла П’ятнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти», яку щорічно організовує та проводить компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

У межах виставки відбувся рейтинговий виставковий конкурс із тематичних номінацій.

В числі переможців конкурсу є Навчально-методичний центр професійної освіти у Вінницькій області  та 4 заклади професійної (професійно-технічної) освіти.

Номінація «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагога в умовах воєнного стану» (золота медаль):

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області

Номінація «STEM-освіта як засіб формування мотивації до науково-дослідницької та проєктної діяльності» (золота медаль):

Державний навчальний заклад «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну»

Номінація «Екологічна свідомість – шлях у майбутнє» (золота медаль):

Зозівський професійний аграрний ліцей Вінницької області

Комаргородське вище професійне училище

Номінація «Упровадження сучасних цифрових технологій, проєктів і програм для підвищення якості освіти і освітньої діяльності» (золота медаль):

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Жмеринське вище професійне училище»

Щиро вітаємо авторів та колективи закладів та дякуємо за надійне партнерство!

Обласне засідання педагогічних працівників кулінарного напряму

22 березня 2024 року відбулось обласне засідання педагогічних працівників кулінарного напряму закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Мета зустрічі: обговорення умов обласного конкурсу фахової майстерності серед здобувачів освіти з професії «Кондитер». У ході жвавої дискусії, були запропоновані різні варіанти  завдань для практичного туру, вимоги до теоретичного туру, обговорено порядок проведення конкурсу, враховуючи реалії сьогодення.

Вебінар про тижні знань з основ безпеки життєдіяльності

        Відповідно до плану роботи на 2024 рік, Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області спільно із НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області 22 березня 2024 року  проведений  вебінар для призначених осіб з питань цивільного захисту та інженерів з охорони праці закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Основні акценти проведення тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності ЗП(ПТ)О».

              Із вступним словом виступив директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Василь Дорош.

              Питання про проведення тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності розкрила методист ОМК НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Ольга Гловацька.

              Майстри виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Зоя Циркун та Катерина Маркорій продемонстрували основні алгоритми дій під час проведення серцево-легеневої реанімації та зупинки кровотечі постраждалим. Фахово показали як користуватися турнікетами, мішком АМБУ та АЗД.

             Методист Мазур В.А. акцентував увагу учасників вебінару на організації основних питань з мінної безпеки ЗП(ПТ)О.

             Учасникам вебінару для використання в роботі буде надіслано рекомендації наших колег із НМЦ  ЦЗ та БЖД Вінницької області щодо актуальних питань мінної безпеки.

Атестація методистів Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області 2024 року

Відповідно до  Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022р. №805, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.2022р. за №1649/38985 та відповідно до графіка роботи атестаційної комісії НМЦ ПТО у Вінницькій області 22 березня 2024 року відбулось засідання атестаційної комісії. На засіданні були присутні голова атестаційної комісії – Дорош В.С, директор НМЦ ПТО, заступник голови атестаційної комісії – Мусій Л.В., заступник директора НМЦ ПТО та члени атестаційної комісії. Заслухавши інформацію про методистів, звіти про роботу в міжатестаційний період, атестаційна комісія прийняла відповідні рішення:

 1. Продовжити на п’ять років строк дії раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» методисту Западновій С.А.;
 2. Продовжити на п’ять років строк дії раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» методисту Бабіч Т.Ф.;
 3. Продовжити на п’ять років строк дії раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» методисту Стецюк Н.П.;
 4. Продовжити на п’ять років строк дії раніше встановленого 11 тарифного розряду методисту Заграбчук Л.М.
 5. Позачергово присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» методисту Гордійчук А.В.