210 літ – лише подих вічності: Шевченко, чий голос лунає крізь століття

9 березня 2024 року світ відзначатиме 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка – видатного українського поета, художника, борця за свободу. Це знаменна дата, яка дає нам можливість згадати про велич Тараса Шевченка, адже його творчість стала невід’ємною частиною української культури та ідентичності.

Твори  Тараса Шевченка перекладені 147 мовами світу, а його вплив відчувається у творчості багатьох поетів світу. Відзначення ювілею Шевченка – це не лише можливість згадати про його велич, але й шанс для нових креативних проєктів.

З нагоди ювілею Міністерство культури та інформаційної політики України затвердило план заходів, які пройдуть по всій країні. Програма передбачає низку культурних, мистецьких та інформаційних заходів як в Україні, так і за її межами. У рамках цих заходів:

 • проведення культурно-мистецького заходу з урочистого нагородження лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка;
  • проведення фестивалю “Мистецька академія “Шевченко — шлях до Перемоги” у м. Каневі;
  • організацію та проведення тематичних заходів (фестивалів, майстер-класів, лекцій, читань, літературних вечорів, вистав і концертних програм, засідань за круглим столом, науково-практичних конференцій, семінарів, ретроспективних кінопоказів), присвячених 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка;
  • проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, присвячених 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка, залучивши до участі представників української діаспори та осіб, які тимчасово перебувають за межами України у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України
  • підготовку та публікацію книжкових видань: “Кобзар”, “Шевченкіана Юрія Меженка”, тематичний ілюстрований том “Шевченківська енциклопедія: місця перебування та інші топоніми”
  • надання підтримки з організації та проведення кінофестивалів, кінопрем’єр щодо промоції 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка, зокрема показу фільмів “Тарас. Повернення” і “Кобзар. Історія однієї книги” під час всесвітнього кіномарафону “Cinemaid Ukraine Charity Film Marathon”
  • розроблення моделей інформаційних продуктів, зокрема графічного характеру, для планування, організації та реалізації інформаційної кампанії на тему “Відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка”
  • сприяння широкому висвітленню заходів із підготовки та відзначення 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Шевченко – це безсмертний голос України, що лунає крізь століття. Нехай же слова Великого Кобзаря завжди звучать у наших серцях, дають нам силу та віру в Перемогу!

З ювілеєм, Кобзарю!

0 Коментарів

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *