Новини

Обласний семінар з питань атестації педагогічних працівників

20 вересня 2023 року Департаментом гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницької області було проведено обласний вебінар з питань атестації педагогічних працівників закладів професійної(професійно-технічної) освіти відповідно до нового положення.

У ході вебінару розглядались актуальні питання атестації керівних кадрів та педагогічних працівників закладів освіти.

Інформаційний день Програми ЄС Еразмус+ для закладів професійної освіти Вінниччини

15 вересня 2023 року Національним офісом Програми ЄС Еразмус+ в Україні на базі ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» був проведений Інформаційний день для закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області.

До участі у заході було запрошено представників закладів професійної (професійно-технічної) освіти міста Вінниці та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області.

Учасники заходу ознайомились з умовами участі у Програмі, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.

Менеджер Програми Вероніка ТКАЧЕНКО, закцентувала увагу учасників на підтримку Програмою ЄС Еразмус+ навчальної мобільності, проєктів і партнерств співпраці організацій, розвитку політики співробітництва.

Співпраця з НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області

День рятівника – це офіційне свято, яке в Україні щорічно святкують 17 вересня. Свято було встановлене на підтримку ініціативи громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

З нагоди професійного свята працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони та інших спеціальних формувань, а також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей, 15 вересня 2023 року, колегам з Навчально-методичного центру цивільного захисту  та безпеки життєдіяльності Вінницької області було вручено подяки від  НМЦ ПТО у Вінницькій області за багаторічну успішну співпрацю, сприяння в організації та проведенні спільних заходів  з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. 

Про новий проєкт Skills4Recovery

На Вінниччині 8 вересня 2023 року презентували новий проєкт Skills4Recovery: навчаємо сучасним робітничим професіям. З метою ознайомлення з проектом та його подальшого методичного супроводу у презентації взяв участь директор Навчально-методичного центру у Вінницькій області Дорош Василь Степанович.

З 2019 року в області діяв проєкт з вдосконалення професійно-технічної освіти «EU4Skills».  Новий проєкт має на меті збільшення доступності кваліфікованої робочої сили для відновлення України. Проєкт передбачає 4 блоки:

 • Інституційне зміцнення установ, залучених до початкової та подальшої підготовки;
 • Розробка та впровадження коротко-, середньо- та довгострокових курсів початкової та подальшої освіти;
 • Підтримка переходу: від освіти до ринку праці та/або подальшого навчання;
 • Удосконалення політичної та правової бази для початкової та подальшої підготовки за підходом «знизу вверх».

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти мають вирішальну роль щодо забезпечення ринку праці регіону кваліфікованими робітничими кадрами, забезпечення потреб ринку праці. Тому такі проєкти, як нещодавно завершений EU4Skills та новий Skills4Recovery, є надзвичайно актуальними. Вони спрямовані на створення якнайширших освітніх можливостей для різних категорій людей працездатного віку.

Засідання керівників творчих груп методичного об`єднання працівників психологічної служби ЗП(ПТ)О

7 вересня 2023 р. відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області з метою надання методичної допомоги працівникам психологічної служби ЗП(ПТ)О, в рамках методичного об`єднання на базі Вінницького обласного молодіжного центру “Квадрат” було проведено засідання для керівників творчих груп.

Користуючись алгоритмом діяльності творчої групи в освітніх закладах , було розглянуто та обговорено актуальні питання, а саме:

 • Ефективність роботи методичного об’єднання практичних психологів ЗП(ПТ)О Вінницької області за 2023 н. р. та основні завдання на 2024 р. ;
 • Нормативна документація та пріоритетні напрями роботи  психологічної служби у системі освіти на 2023-2024 н.р.;
 • Оновлення творчих груп та ініціативної групи, об`єднання учасників за регіональним розташуванням, визначення тематики та обсягу роботи, поповнення методичних надбань методичного об’єднання практичних психологів;
 • Затвердження керівників творчих груп та Голови методичного об’єднання;
 • Про реалізацію державних програм в ЗП(ПТ)О . Планування заходів щодо реалізації державних програм в роботі практичних психологів та соціальних педагогів;
 • Коригування та погодження плану методичного об’єднання практичних психологів ЗП(ПТ)О Вінницької області на 2023 – 2024 н. р., та планів творчих груп;
 • Використання Платформи Автоматизованої інформаційної системи
  (АІС ) Я-ПСИХОЛОГ;
 • Організаційні питання, щодо атестації працівників психологічної служби.

По завершенню було розроблено алгоритм дій для забезпечення надання психологічної допомоги дітям та іншим учасникам освітнього процесу в кризових ситуаціях та дітям, що пережили психотравмуючі події.

Пройдіть онлайн тест з української мови НМТ-2023

Освіта.ua пропонує всім охочим пройти два варіанти тестів з української мови, які цьогоріч були запропоновані учасникам НМТ під час основної сесії.

Обидва варіанти оприлюднені Українським центром оцінювання якості освіти у звіті про результати національного мультипредметного тесту в 2023 році.

Виконання таких тестів допоможе оцінити власний рівень підготовки з української мови, яка щорічно входить до переліку предметів, обов’язкових для складання майбутніми вступниками до закладів вищої освіти.

Спосіб виконання всіх завдань у тестах максимально наближений до реального тесту НМТ, а форма відповіді відповідає виду, що був запропонований випускникам і абітурієнтам під час проходження спрощеного ЗНО.

Після виконання тесту учасник отримає правильні відповіді на всі завдання та розрахований результат у тестових балах.

Окрім двох варіантів тесту з української мови, які були запропоновані абітурієнтам для вступу, на сайті ЗНО-ОНЛАЙН ви зможете знайти демоверсії мультитесту за два роки, тренувальні варіанти мультитесту, завдання з української мови, згруповані за темами, а також тести ЗНО за всі минулі роки з предметів, які вас цікавлять.

Вибіркове виконання завдань певних типів або тематичних блоків дозволить якісно повторити теми з української мови, передбачені програмою.

Також такі тренування допоможуть відпрацювати найбільш проблемні розділи та призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Ознайомча нарада педагогічного колективу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області

6 вересня 2023 року відбулась ознайомча нарада педагогічного колективу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області, на якій секретар атестаційної комісії детально ознайомила колег з нормами Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 09.09.2022 року №805. Вивчення Положення супроводжувалось презентацією, а обговорення деяких пунктів переросло у жваву дискусію.

ФІНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРОГРАМИ EU4SKILLS «КРАЩІ НАВИЧКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ»

27 червня 2023 року у м. Києві відбувся фінальний захід Програми ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

Проєкт реалізовувався в Україні упродовж 2019 – 2023 рр. за підтримки ЄС та його держав-членів (Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія).

Мета заходу – підведення підсумків Програми EU4Skills, яка була покликана сприянню впровадження реформи професійної (професійно-технічної) освіти на національному та регіональному рівнях, а також окреслити наступні кроки, необхідні для розвитку сфери професійної освіти.

До участі були запрошені представники департаментів освіти і науки обласних, військових адміністрацій, які опікуються питаннями професійної (професійно-технічної) освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти та керівники пілотних закладів професійної (професійно-технічної) освіти Програми EU4Skills.

Вінницьку область представляли директор департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА Володимир Буняк, головний спеціаліст відділу вищої, професійної, фахової передвищої освіти та науки Андрій Волинець, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Василь Дорош, заступник директора з навчально-методичної роботи ДПТНЗ ««Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» Світлана Масліч, викладач ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» та методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Ганна Ткачук.

Питання щодо змін у системі професійної освіти на регіональному рівні, співпраці системи професійної освіти та ринку праці, діджиталізації та її ролі у розвитку професійної освіти, забезпечення якості підготовки у системі професійної освіти обговорювалися учасниками заходу у рамках роботи чотирьох сесій.

Ганна Ткачук виступила спікером на сесії «Діджиталізація та її роль у розвитку професійної освіти». Упродовж роботи сесії обговорювались питання щодо ефективних рішень у сфері діджиталізації освітнього процесу, можливостей, які надає діджиталізація для управління та адміністрування системи професійної (професійно-технічної) освіти та наступних кроків у впровадженні цифрових технологій в освітній процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

На шляху до прогресильності. Вітаємо переможців та учасників обласного конкурсу «Веб-квест – від абітурієнта до випускника»!

Відповідно до наказу Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області від 03.03.2023 № 5 «Про проведення обласного конкурсу «Веб-квест – від абітурієнта до випускника» серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти» та з метою залучення педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти для вивчення та розвитку STEM-освіти, формування творчого підходу щодо осучаснення змісту та якості освіти, підвищення педагогічної майстерності, створення сприятливих умов для навчання здобувачів освіти та поширення кращого педагогічного досвіду протягом березня-червня 2023 року було проведено обласний конкурс «Веб-квест – від абітурієнта до випускника» (далі Конкурс) серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

На Конкурс було подано 55 робіт, які підготували 14 майстрів виробничого навчання та 62 викладача із 22 закладів професійної (професійно-технічної) освіти за номінаціями:

 1.Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-практичної підготовки – 8 робіт;

2.Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-теоретичної підготовки – 18 робіт;

3.Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з загальноосвітньої підготовки – 21 робота;

4.Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі для інтеграції загальноосвітньої та професійної підготовки – 8 робіт.

Відповідно до рішення організаційного комітету та журі обласного конкурсу «Веб-квест – від абітурієнта до випускника» нагороджено Дипломами Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області наступних педагогічних працівників:

за зайняте І місце:

 • Міськову Маргариту Георгіївну, методиста, викладача української мови та літератури ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі для інтеграції загальноосвітньої та професійної підготовки»;

за  зайняте ІІ місце:

 • Кочмарук Ірину Михайлівну, викладача спеціальних предметів ДПТНЗ «Жмеринське вище професійне училище» в номінації «Веб-квест, як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-теоретичної підготовки»;
 • Ракович Наталію Петрівну, викладача  математики, Гулька Сергія Васильовича, викладача  спеціальних предметів  ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з загальноосвітньої підготовки»;
 • Топчій Анну Віталіївну, викладача хімії Вищого професійного училища №11 м. Вінниці в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з загальноосвітньої підготовки»;
 •  Куленко Тетяну Володимирівну, викладача математики ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з загальноосвітньої підготовки»;
 •  Петрову Тетяну Василівну, викладача математики Вищого професійного училища №41  м. Тульчина в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі для інтеграції загальноосвітньої та професійної підготовки»;

за зайняте ІІІ місце:

 • Заяць Юлію Дмитрівну, Березюк Ларису Володимирівну, майстрів виробничого навчання ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» в номінації «Веб-квест, як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-теоретичної підготовки»;
 • Бартко Аллу Едмундівну, заступника директора з навчальної роботи, викладача математики, Половинку Ларису Михайлівну, викладача інформатики  ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з загальноосвітньої підготовки»;
 • Левченка Богдана Олександровича, викладача ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з загальноосвітньої підготовки»;
 • Прокопчук Вікторію Вікторівну, викладача, Савчук Тетяну Петрівну, майстра виробничого навчання ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-практичної підготовки»;
 • Гонтар Марину Владиславівну, Іздепську Валентину Юріївну викладачів спеціальних предметів ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-теоретичної підготовки»;
 • Кияницю Наталію Миколаївну, викладача інформатики, Лошак Галину Андріївну, викладача хімії Вищого професійного училища №42 м. Погребище;
 • Костельну Світлану Петрівну, викладача спеціальних предметів ДПТНЗ «Мазурівський аграрний центр професійно-технічної освіти» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-теоретичної підготовки»;
 • Ковальчука Володимира Михайловича, викладача спеціальних предметів ДПТНЗ «Хмільницький аграрний  центр професійно-технічної освіти» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-теоретичної підготовки»;
 • Шевчук Тетяну Миколаївну,  Любунь Лілію Володимирівну, викладачів спеціальних предметів ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» в номінації «Веб-квест як інноваційний підхід в освітньому процесі з професійно-теоретичної підготовки».

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Ноутбуки в межах програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України»

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області отримав 2 ноутбуки  HP INC. NOTEBOOK 255 G9 R3-5425U 256GB/8GB/W11P, загальною вартістю 40 261,66 гривні, які будуть використовуватись для надання методичної допомоги закладам професійної(професійно-технічної) освіти.

Ноутбуки придбано в межах Програми EU4Skills, яка спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією.