Новини

Стійкість одного – стійкість мільйонів!

Вітаємо із заслуженою відзнакою «Центр професійно-технічної освіти №1 м.Вінниці», який отримав нагороду 10 жовтня 2024 року, у Міжнародний день ментального здоровʼя за досконале впровадження Всеукраїнської програми ментального здоровʼя у номінації НАЙКРАЩИЙ ЗАКЛАД «ТИ ЯК?» у сфері освіти, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Стійкість одного – стійкість мільйонів. Найтемніші, найважчі часи допомагають нам відкрити в собі внутрішній ресурс та велику силу. І часто важливо, аби хтось був поруч. І тим, хто потребує допомоги, і тим, хто її надає.

Як зазначила Наталя Заболотна, перша заступниця начальника Вінницької ОВА: «Від того, наскільки ми здатні рухатися далі – буде рухатися загалом наша країна. Ми розуміємо, що ми в марафоні, і фінішна пряма поза межами зору. Але до перемоги хочуть і повинні дійти усі. Тому завдання в кожного і кожної – робота над своїм власним здоровʼям, над своєю стресостійкістю. Хто б не говорив про нестачу матеріальних ресурсів, найцінніше, що має наша країна – це її люди. Кожен із нас відповідальний за своє власне ментальне здоров’я». Стійкість знаходиться в кожній людині, а разом ми – неймовірна рушійна сила. #тияк Ти як? Вінницька обласна державна адміністрація.

BИВЧАЄМО ПРАВИЛА МіННОЇ БЕЗПЕКИ

Виховання педагогами закладів освіти юного покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки – пріоритетне завдання сьогодення воєнних часів.

10 жовтня, в рамках «Тижня знань основ безпеки життєдіяльності», методист НМЦ П(ПТ)О у Вінницькій області Ольга Гловацька провела із першокурсниками ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» інформаційно-роз’яснювальний захід на тему: «Мінна безпека».

Здобувачі освіти ознайомились із різновидами мін та вибухонебезпечних предметів, засвоїли алгоритми дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації. Наприкінці заходу методист НМЦ закликала присутніх пам’ятати про головні правила мінної безпеки та безпечної поведінки.

Участь у заході взяли 130 першокурсників та 11 педагогів.

Просимо взяти до уваги, що такі заходи проводитимуться й в інших закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Обласний семінар викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області

7 жовтня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено обласний семінар для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Сучасні тенденції розвитку методичної компетентності викладача української мови та літератури: виклики та перспективи».

Із вступним словом виступив Дорош Василь Степанович – директор НМЦ ПТО у Вінницькій області.

У ході проведення зустрічі методист НМЦ ПТО у Вінницькій області Бабіч Тетяна Федорівна ознайомила  учасників з особливостями освітнього процесу у закладах П(ПТ)О  та нормативно-інструктивними документами  щодо викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі у 2024/2025 навчальному році.

Також обговорювались особливості участі та реєстрації  здобувачів освіти ЗП(ПТ)О у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка   у поточному навчальному році.

Під час семінару  було закцентовано увагу на важливості інноваційних підходів під час  викладання  української мови та літератури у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Наближаємо Перемогу разом!

Проведення організаційного засідання методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

1 жовтня 2024 року відбулося організаційне засідання  методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках реалізації німецького освітнього проєкту Skills4Recovery «Професійна освіта в Україні /«Навички для відновлення».

Директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області ДОРОШ Василь Степанович у вітальному слові підкреслив важливість даного проєкту для розвитку професійної освіти в регіоні.

У ході засідання  начальник відділу вищої, професійної, фахової передвищої освіти та науки Управління освіти та науки Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації МОСКАЛЮК Анжела Володимирівна  підкреслила важливість проєкту для розв’язання поточних економічних проблем регіону та  ключові аспекти впровадження проєкту. Також акцентувала увагу на важливості створення освітніх можливостей для  різних категорій людей працездатного віку.

Методист  БАБІЧ Тетяна Федорівна розповіла про участь Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  у Вінницькій  у тренінгах в рамках реалізації проєкту Skills4Recovery.

Під час  зустрічі було обговорено актуальні питання  інтеграції інноваційних технологій  щодо  підтримки викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти у процесі їх професійного зростання.

Засідання керівників творчих груп методичного об`єднання працівників психологічної служби ЗП(ПТ)О

26 вересня 2024 року відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області з метою надання методичної допомоги працівникам психологічної служби ЗП(ПТ)О, в рамках методичного об`єднання, було проведено засідання для керівників творчих груп.

Користуючись алгоритмом діяльності творчої групи в освітніх закладах, були розглянуті та обговоренні актуальні питання подолання наслідків травматичних інцидентів, налагодження контакту, довіри та комунікації задля здійснення ефективного психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу усіх учасників освітнього процесу.

Розроблено алгоритм дій для забезпечення надання психологічної допомоги дітям та іншим учасникам освітнього процесу в кризових ситуаціях та дітям, що пережили психотравмуючі події.

Обласний вебінар для методистів ЗП(ПТ)О

25 вересня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено обласний вебінар для методистів закладів професійної(професійно-технічної)освіти.

Перед учасниками вебінару виступила Лілія Мусій, заступник директора НМЦ ПТО у Вінницькій області з питань атестації педагогічних працівників та проведення курсів підвищення кваліфікації. Учасники зустрічі мали змогу обговорити загальні положення про організацію атестації педагогічних працівників. Ознайомились з нормами оформлення атестаційних документів. Методисти закладів отримали відповіді на запитання, які стосувалися роботи атестаційних комісій.

Питання з організації належного психологічного, соціального-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу та сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників щодо психоедукації,  висвітлила  методист вищої категорії Лілія Короленко.

Семінар-практикум на тему “Дії працівників у кризових умовах”

На виконання Постанови КМУ від 13.08.2024р. № 926 та з метою дотримання головних правил безпеки життя під час воєнного стану працівниками НМЦ ПТО у Вінницькій області, 10 вересня 2024 року Василем Дорошем проведено семінар-нараду. Під час наради розглядалися два блоки питань.

Методист Вячеслав Мазур акцентував увагу колег на діях під час сигналу «Увага Всім!», як потрібно користуватися QR-кодами для визначення укриттів в м. Вінниці. Розповів про дії працівників в умовах відсутності: електропостачання, водопостачання та теплопостачання. Вячеслав Мазур показав з чого має складатися «тривожна валіза». Доповідач також проаналізував  послідовність дій людини під час завалу в будинку.

Другу частину блоку питань висвітлила методист Ольга Гловацька, яка довела до відома колег питання мінної безпеки, також ознайомила працівників Центру з їх діями на вулиці та вдома під час атаки ворога дронами-камікадзе.     

По  завершенню семінар-наради працівникам НМЦ ПТО у Вінницькій області надано пам’ятки про дії під час воєнного стану.

ВІДНОВИМО ЛЮДИНУ – ЛЮДИНА ВІДНОВИТЬ ВСЕ

Зважаючи на виклики сьогодення, на даний час, як ніколи, важливо зміцнювати нашу стійкість та ділитися методами самодопомоги для зняття стресу у складних життєвих обставинах.

Відповідно до плану роботи  НМЦ ПТО у Вінницькій області, спільно із обласною військовою адміністрацією, в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованою першою леді Оленою Зеленською, з відділом психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, 06.09.2024 року, на базі Вінницького обласного молодіжного центру “Квадрат”, команда тренерів Психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції, для фахівців психологічної служби ЗП(ПТ)О було проведено тренінг на тему: «Розвиток психологічної стійкості надавачів соціально-психологічних послуг». По завершенню даного тренінгу кожен учасник здобув нові знання, практичні уміння з попередження й подолання професійного та емоційного вигорання, а також удосконалив спроможность належним чином надавати послуги та підтримувати осіб, які постраждали від війни.

Щирі слова вдячності Олені Бессарабі – регіональній координаторці Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області за небайдужість, довіру та допомогу, за те, що підтримує та сприяє розвитку нашої психологічної служби.

Відкриття лабораторії плодоовочівництва

2 вересня 2024 року на базі ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти» розпочато підготовку кваліфікованих робітників за професією «Плодоовочівник». З цієї нагоди відбулось відкриття сучасної лабораторії , яка створена внаслідок плідної співпраці з німецькими партнерами з Фонду Ебергарда Шьока.

На урочистостях з нагоди відкриття нової професії були присутні директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Дорош Василь Степанович, його заступниця Мусій Лілія Валеріївна.

Директор училища Баранюк Ігор Георгійович подякував спонсорам проєкту – німецьким партнерам Торальфу Вайзе, координатору проєкту Наталії Головатій за надану допомогу та можливість йти в ногу з часом.

Ігор Георгійович та Василь Степанович урочисто перерізали символічну стрічку, чим засвідчили початок роботи лабораторії плодоовочівництва.

Сучасне навчальне середовище дозволить випускникам легко адаптуватися до змін на ринку праці, забезпечить їм практичні навички, необхідні для успішної роботи за фахом та досягти успіху в своїй професійній діяльності.

День спільнодії «Майстерка ментального здоров’я»

Корисно, змістовно, цікаво у перший день осені в центральному міському парку, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, провели День спільнодії «Майстерка ментального здоров’я». Локації організували як для учнівської та студентської молоді, яка прагне навчитися дбати про своє ментальне здоров’я через участь у розважально-просвітницьких активностях, так і для жителів та гостей міста Вінниці, які цікавляться питаннями ментального здоров’я та соціальної підтримки. Різноманітні флешмоби, квести, майстер-класи, консультаційні намети, арт-терапія були доступні кожному, хто завітав. Дякуємо Олена Бессараба регіональній координаторці Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» у Вінницькій області, за організацію, підтримку та можливість долучитись до даного заходу. Представниками від ЗП(ПТ)О були: практичний психолог ДНЗ “ЦПТО №1 м. Вінниці” Olga Gadzhuk , соціальний педагог ДНЗ “ЦПТО №1 м. Вінниці” Гандзюк Тетяна, соціальний педагог ВПУ №11 м. Вінниці Вікторія Капріца. Фахівці презентували інформаційно-освітню виставку «Mental Trek» щодо психічного здоров’я в умовах війни. Дбаймо про своє ментальне здоровʼя. Набираємося сил і мирного нам навчального року!