Тренінг-практикум з оновлення змісту і методик викладання предмета «Громадянська освіта»

Відповідно до Меморандуму про співпрацю між Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) та Міністерством освіти і науки України розроблено навчальну програму та навчально-методичні матеріали курсу «Демократія: ідеї на практиці» для закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

У рамках програми обрано 12 пілотних закладів професійної (професійно-технічної) освіти для проведення апробації курсу.

З 01.08.2022 по 06.08.2022 був проведений тренінг для тренерів курсу у м. Яремче.

В семінарі взяли участь методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Слічний Юрій Олександрович, викладач ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» Грибик Тетяна Андріївна та викладач ДНЗ «Крижопільський професійний будівельний ліцей»  Скаженюк Наталія Володимирівна.

Концепція реформи професійно-технічної освіти визначає, що сучасна професійно-технічної освіти має сприяти формуванню випускника не тільки як конкурентоспроможного професіонала, але й як успішної особистості з активною громадською позицією, морально-етичними якостями, відповідальної за результати власної діяльності.

Пропонований курс громадянської освіти базується на глобальній методології SEED, розробленій IFES для зміцнення світової демократії через освіту. SEED спрямовано на формування у студентів розуміння демократичних процесів та ролі і відповідальності кожного громадянина у їх творенні. Навчальна програма курсу забезпечує засвоєння здобувачами освіти знань та формування навичок і ставлень, необхідних для ефективного та поінформованого демократичного громадянства у цифрову епоху.

Глибоко науковий, системний курс семінару був спрямований не стільки на засвоєння знань скільки на формування умінь застосовувати теоретичні знання у життєвих ситуаціях при дотриманні своїх прав, створювати громадські організації та дослідницькі проєкти.

0 Коментарів

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *