Новини

Вітаємо з перемогою у фінальному етапі XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 07.04.2025 року №550 «Про результати четвертого етапу XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» учениця  ДПТНЗ «Вінницьке вище  професійне училище сфери послуг» Безверхня Тетяна здобула почесне І місце у фінальному етапі  (викладач Калінчук А.О.).

Глибокий рівень знань, наполегливість та любов до рідної мови стали запорукою високих результатів!

Нехай ця перемога стане яскравою сторінкою у житті та надихає інших на підкорення мовних вершин!

ПІДГОТОВКА ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ ПСИХОЛОГА У ЗП(ПТ)О

Незабаром в Україні традиційно відзначатимуть Всеукраїнський день психолога – професійне свято тих, хто щоденно працює над збереженням і зміцненням психологічного здоров’я людини.

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області розпочато активну підготовку до цієї події. Лілія Короленко, методист психологічної служби ЗП(ПТ)О області провела інформаційний брифінг для працівників психологічної служби. З метою підвищення психологічної культури серед здобувачів освіти та педагогічних працівників заплановано низку заходів, зокрема:

• тренінгові заняття з розвитку емоційного інтелекту та навичок саморегуляції;

• інформаційні години та бесіди на тему «Психологічне здоров’я – запорука успіху в професії»;

• профілактичні заходи щодо подолання стресу, тривожності та емоційного вигорання;

• майстер-класи від практичних психологів;

• інтерактивні акції, вікторини, виставки постерів та стіннівок;

• консультації для здобувачів освіти та педагогів.

Залучення молоді до таких активностей сприяє формуванню відповідального ставлення до власного емоційного стану, розвитку особистісної зрілості та соціальних навичок, що особливо важливо в умовах сучасного професійного середовища.

В період з 21.04.2025р. по 25.04.2025р. запрошуємо всіх учасників освітнього процесу взяти активну участь у заходах до Всеукраїнського дня психолога!

Слідкуйте за оголошеннями та приєднуйтеся до ініціатив!

ОБЛАСНИЙ ВЕБІНАР З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА КІБЕРБЕЗПЕКИ

3 квітня 2025 року  методистами НМЦ ПТО у Вінницькій області Вячеславом Мазуром та Ольгою Гловацькою був проведений вебінар для призначених осіб з питань цивільного захисту та інженерів з охорони праці закладів П(ПТ)О області на тему: «Організація заходів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в закладі професійної (професійно-технічної) освіти».

В ході вебінару розглядались такі питання:

  • забезпечення виконання заходів цивільного захисту закладами професійної (професійно-технічної)освіти області в рамках «Функціональної підсистеми навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у НС (з питань безпеки життєдіяльності) ЄДСЦЗ»;
  • нормативна база чинного законодавства;
  • основні документи з ЦЗ та БЖД, що мають  розроблятися у закладі освіти;
  • навчання здобувачів освіти  безпечній поведінці  та правильним діям у разі виникнення надзвичайної ситуації (події) в рамках запланованих заходів: Місячника цивільного захисту, Тижнів знань основ безпеки життє-діяльності та Дня цивільного захисту;
  • кібербезпека, кіберзлочинність;
  • захист від телефонних шахраїв та інших зловмисників;
  • безпечні схеми використання комп’ютерів та ґаджетів. 

В умовах воєнного стану закладами професійної (професійно-технічної)  освіти має бути  налагоджена ефективна система захисту, що відіграє  важливу роль у забезпеченні безпеки учасників освітнього процесу закладів. Саме тому в ході  вебінару обговорювались питання укриттів та сховищ, кібербезпеки педагогічних працівників, адже колективи закладів освіти повинні мати чітку стратегію реагування при виникненні нестандартних проблемних ситуацій.

Вітаємо переможців XVI Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2025»!

26–28 березня 2025 року відбулася XVI Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти», яка об’єднала освітянську спільноту задля обміну досвідом, інноваційними практиками та сучасними освітніми технологіями.

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області здобули високі нагороди у тематичних номінаціях конкурсу:

Номінація «Супервізія як інструмент професійного розвитку педагогів»
Золота медаль— Навчально-методичний центр ПТО у Вінницькій області

Номінація «Навчально-практичний центр як інноваційний осередок удосконалення професійної підготовки здобувачів освіти»
Золота медаль  — Комаргородське вище професійне училище

Номінація «Застосування сучасних засобів навчання, програм і онлайн-сервісів для підвищення ефективності освітнього процесу»
Золота медаль  — ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник»
Срібна медаль  — ДПТНЗ «Мазурівський аграрний центр професійно-технічної освіти»

Номінація «Волонтерські проєкти закладів освіти: лідерство, відповідальність, рух до перемоги»

Золоті медалі:

  • ДНЗ «Браїлівський професійний ліцей»
  • ДПТНЗ «Жмеринське вище професійне училище»
  • Зозівський професійний аграрний ліцей Вінницької області

Щиро вітаємо колективи закладів з почесними нагородами! Дякуємо за сумлінну працю, новаторство та вагомий внесок у розвиток професійної освіти регіону та України в цілому!

Вітаємо переможців фінального етапу XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Міністерство освіти і науки України оголосило переможців фінального етапу XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Згідно із наказом №457 від 17 березня 2025 року визначено кращих серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Вінниччина пишається талановитими представниками, які здобули призові місця:

Диплом ІІ ступеня:

Безверхня Тетяна, учениця ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» (викладач Калінчук Альона Олександрівна).

Сікорська Анна, учениця ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» (викладач Бессараб Олена Володимирівна).

Диплом ІІІ ступеня:

Загребельний Владислав, учень ДНЗ «Крижопільський професійний будівельний ліцей» (викладач Лупол Валентина Михайлівна).

Щиро вітаємо переможців та їх наставників! Їхній успіх – це не просто особисте досягнення, а яскравий приклад незламного духу української молоді. Це свідчення того, що в нашому суспільстві зростає покоління, здатне не лише зберігати, але й примножувати культурну спадщину. Нехай творчий шлях буде сповнений натхненням, а їхнє слово – потужним голосом, що лунатиме на захист української ідентичності та майбутнього нашої держави.

Про участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Професійна компетентність педагога в умовах оновлення змісту освіти та вимог ринку праці»

04 березня 2025 року на базі ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» відбулася VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна компетентність педагога в умовах оновлення змісту освіти та вимог ринку праці».

Співорганізаторами конференції були:  Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету;

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області; Навчально-методичний центр психологічної служби системи освіти

Вінницької області; Товариство з обмеженою відповідальністю

«Науково-виробниче підприємство «АРГОН».

Мета конференції: обмін ідеями, підходами, технологіями, результатами досліджень в інноваційних підходах до використання інформаційних технологій як чинника забезпечення організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Конференція проходила у   змішаному форматі, що дало можливість зібрати учасників з усіх куточків України: Вінниці, Житомира, Рівного, Бурштина, Луцька, Миколаєва, Нікополя, Харкова, Дніпра. До заходу долучилися викладачі та студенти закладів вищої, фахової передвищої та професійної освіти, представники освітніх та бізнесових організацій.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася директор Вінницького торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ Наталія ЛОЗОВСЬКА, яка окреслила  напрям роботи та побажала всім плідної праці.

Проблематика конференції викликала  зацікавленість серед учасників, спонукала до творчого та наукового діалогу. На пленарному засіданні виступили зі змістовними доповідями спікери конференції:

Василь ДОРОШ, кандидат юридичних наук, доцент, директор НМЦ професійно-технічної освіти у Вінницькій області – «Виклики та перспективи розвитку професійної освіти»;

Юлія СИДОРЕЦЬ, директор НМЦ психологічної служби системи освіти Вінницької області – «Плекання резильєнтності учасників освітнього процесу в умовах війни: досвід і реалізація НМЦ психологічної служби Вінницької області»;

Людмила САВЛУК, заступник директора з навчальної роботи ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» – «Резильєнтність закладів фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану (на практичному прикладі організації освітнього процесу ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ»)»;

 Галина ІВАНЧЕНКО, кандидат економічних наук, доцент, декан факультету економіки, менеджменту та права ВТЕІ ДТЕУ – «Інтерактивні технології як інструмент активного навчання студентів»;

Лілія ДМИТРУК, доцент, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова, викладач ВСП «ВТЕФК ДТЕУ» – «Культура мовлення і культура спілкування – запорука успішного оволодіння професією»;

Олена МАРТИНЮК, методист НМЦ професійно-технічної освіти у Вінницькій області – «Залучення роботодавців та стейкхолдерів до організації освітнього процесу закладів професійної освіти»;

Оксана ШИНКАРУК, менеджер з персоналу ТОВ НВП «АРГОН» – «Взаємодія бізнесу та закладу освіти»;

Гліб КАРИЧИНСЬКИЙ, співвласник «MAESTRO American Style Pizza» – «Від студента до власника бізнесу: історія кар’єрного зростання»;

Вікторія ЗАСЯДІВКО, студентка ВСП «Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» – «Методи активізації дослідницької та інноваційної діяльності: погляд здобувача освіти».

За результатами конференції,  учасники сформували ключові напрями для подальшої роботи й розвитку,  визначивши нові можливості для подальшої співпраці й реалізації спільних проєктів та втілення нових ідей.

Вебінар на тему «Порядок замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту»

28 лютого 2024 року Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області спільно з Департаментом гуманітарної політики Вінницької ОДА провели онлайн-вебінар на тему «Порядок замовлення документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту».

Відкрив вебінар директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Василь Дорош, кандидат юридичних наук, доцент. У своєму вступному слові він підкреслив важливість теми, адже отримання відповідного документа є офіційним підтвердженням завершення певного етапу навчання, що є актуальним для учнів, їхніх батьків та освітніх закладів.

Анатолій Калєтнік, заступник начальника управління освіти та науки – начальник відділу дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА, акцентував увагу на особливостях видачі документів про освіту у 2025 році.

Лілія Мусій, заступник директора НМЦ ПТО у Вінницькій області, детально роз’яснила порядок замовлення документів про базову середню та повну загальну середню освіту у 2025 році.

Процедура замовлення та отримання документів про освіту є чітко регламентованою, що забезпечує прозорість та достовірність даних. Кожен випускник має право отримати офіційний документ, який підтверджує його рівень освіти та відкриває можливості для подальшого навчання або працевлаштування.

Обласний семінар інженерів з охорони праці: «Електробезпека в сучасних умовах: виклики та рішення»

25 лютого 2025 року, відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області, на базі Вінницького транспортного фахового коледжу відбувся обласний семінар інженерів з охорони праці закладів професійної та фахової передвищої освіти на тему: «Електробезпека в сучасних умовах: виклики та рішення».

З вітальним словом до учасників заходу звернулися:

  • Василь ДОРОШ – кандидат юридичних наук, доцент, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області;
  • Ігор ЛІПАЧ – заступник директора з теоретичної роботи Вінницького транспортного фахового коледжу.

Свої доповіді та презентації перед учасниками семінару представили спікери:

  • В’ячеслав МАЗУР – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області;
  • Юрій КОСТЮК – викладач спеціальних дисциплін Вінницького технічного фахового коледжу;
  • Григорій ПШОНКО – викладач, інженер з охорони праці Вінницького транспортного фахового коледжу.

Друга частина семінару була присвячена практичній підготовці. Учасники взяли участь у майстер-класах з електробезпеки та серцево-легеневої реанімації після ураження електричним струмом.

Заступник з навчально-виробничої роботи Олександр ПЕЧЕНЮК ознайомив учасників із навчально-матеріальною базою Вінницького транспортного фахового коледжу.

Під час підведення підсумків заходу було визначено тематику майбутніх семінарів для інженерів з охорони праці області.

Завершився семінар урочистим врученням сертифікатів спікерам та учасникам.

Інформаційний брифінг

З метою стабілізації психоемоційного стану здобувачів освіти та їхньої готовності до освітнього процесу, у межах проєкту для підлітків «Не дрібниці» Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) 25 грудня 2025 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області було проведено інформаційний брифінг для працівників психологічної служби. Захід був спрямований на забезпечення молоді доступом до інформації та підтримки у сфері ментального здоров’я.

Брифінг провела Короленко Лілія, методист з питань координації діяльності психологічних служб закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Разом ми можемо допомогти підліткам покращити ментальний стан, знизити рівень стресу та краще справлятися з викликами, що безпосередньо впливає на їхню мотивацію, успішність у навчанні та впевненість у майбутньому професійному житті.

Обласний вебінар для викладачів української мови та літератури на тему: «Сучасні тенденції у розвитку методичної компетентності викладача української мови та літератури: виклики та перспективи»

20 лютого 2025 року Навчально-методичним центром проведений  обласний вебінар для викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Сучасні тенденції у розвитку методичної компетентності викладача української мови та літератури: виклики та перспективи».

Розпочав роботу семінару директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Дорош Василь Степанович, кандидат юридичних наук, доцент,   який у вступному слові наголосив на важливості постійного професійного розвитку педагогів та актуальності обраної тематики.

Білоус Наталя Валентинівна, начальник навчально-методичного відділу Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, кандидат педагогічних наук,  детально розповіла про особливості підготовки до національного мультипредметного тесту 2025 року з української мови. Її виступ охоплював ключові аспекти, на які слід звернути увагу під час підготовки до тесту, зокрема, структуру та формат НМТ 2025, типи завдань, критерії оцінювання та стратегії успішного складання іспиту. Особливу увагу було приділено аналізу типових помилок, яких припускаються здобувачі освіти під час виконання тестових завдань з української мови, та шляхам їх уникнення.

Бабіч Тетяна Федорівна, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області, ознайомила присутніх з інноваційними методами та технологіями навчання, які можна використовувати під час викладання української мови та літератури у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Також було підведено підсумки участі здобувачів освіти в обласних етапах мовно-літературних конкурсів: XV Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка; XXV Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика; ХХІV Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості (номінація «Література»).

Практичним досвідом щодо ефективних методів підготовки здобувачів освіти до мовно-літературних конкурсів поділилися викладачі-практики: Калінчук Альона Олександрівна (ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»), Бессараб Олена Володимирівна (ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості») та Лупол Валентина Михайлівна (ДНЗ «Крижопільський професійний будівельний ліцей»).

Курта Вероніка Іванівна, викладач української літератури ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей», представила  змістовну доповідь на тему: «Інтеграція креативності в освітній процес: виклики та можливості». У своїй презентації вона розкрила сутність креативного підходу, поділилася практичними порадами щодо розвитку творчих здібностей здобувачів освіти та окреслила шляхи подолання труднощів, що виникають на цьому шляху. Доповідь викликала жваве обговорення серед учасників семінару та стала поштовхом для подальших дискусій щодо модернізації освітнього процесу.

Захід став платформою для обміну досвідом, генерування нових ідей та налагодження професійних контактів між викладачами української мови та літератури. Сподіваємось, що отримані знання та навички сприятимуть підвищенню якості викладання та ефективній підготовці здобувачів освіти до сучасних викликів.