Місяць: Грудень 2022

ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області  22 грудня 2022 року відбулося IV підсумкове засідання навчально-методичної ради в очно – дистанційному форматі.

На засіданні були присутні члени ради, методисти НМЦ ПТО та педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області. Відкрив роботу навчально-методичної ради голова, кандидат юридичних наук, доцент, директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Дорош Василь Степанович. У вступному слові він оголосивтему засідання: «Узагальнення прогресивного педагогічного досвіду педагогічних працівників та колективів ЗП(ПТ)О області», повідомив питання порядку денного, визначив напрями діяльності ради.

Під час засідання розглядалися наступні питання:

  1. Про вивчення перспективного досвіду роботи викладача української мови та літератури Теплицького професійного аграрного ліцею Вінницької області Тигипко В. І. з теми: «Розвиток творчих здібностей та пошукової діяльності у здобувачів освіти на уроках української мови та літератури». (Бабіч Тетяна Федорівна – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).
  2. Про вивчення прогресивного педагогічного досвіду викладача спецдисциплін Гущинецького ВПУ Калашнюка Р.О. з теми: «Методичне, мультимедійне забезпечення викладання предмета «Трактори» на   модульно – компетентнісній основі». (Слічний Юрій Олександрович – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).
  3. Про підготовку матеріалів на методичну раду з теми: «Створення сайту для викладачів загальноосвітніх предметів: біології, хімії, географії». (Слічний Юрій Олександрович – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).
  4. Про вивчення досвіду інженера з охорони праці ВХПТУ № 5 м. Вінниці Білявського О.Б.. (Мазур Вячеслав Анатолійович – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).
  5. Про розгляд та схвалення перспективного досвіду роботи заступника директора з навчальної роботи ВХПТУ №5 м. Вінниці Пилявець М.С. з проблеми: «Ефективність організації дистанційного та змішаного форматів навчання в освітньому процесі». (Марчук Василь Анатолійович – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).
  6. Про участь закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області у міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти – 2022» та «Інноватика в сучасній освіті». (Ткачук Ганна Едуардівна – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).
  7. Про затвердження до друку статей двадцять другого номера Збірника науково-методичного праць «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини». (Западнова Світлана Анатоліївна – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).
  8. Про виконання попередніх рішень навчально-методичної ради НМЦ ПТО у Вінницькій області. (Короленко Лілія Святославівна – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

На даному засіданні члени та членкині методичної ради обговорювали проєкти рішень та вносили пропозиції й корективи, висловлювали побажання. Усі із запропонованих до розгляду проєктів рішень, були взяті за основу.

За результатами діяльності навчально-методичної ради протягом 2022р. проведено 4 засідання. Затверджено до друку 114 статей до науково-методичного збірника «Вісник професійно-технічної освіти Вінничини» . Вивчено, узагальнено та схвалено 6 прогресивних педагогічних досвідів. Розглянуто, затверджено та схвалено 9 методичних рекомендацій. Також заслухано результативність участі закладів П(ПТ)О Вінницької області у міжнародних виставках.

Дорош Василь Степанович

Всеукраїнська конференція «Професійна орієнтація: успішні практики та нові виклики»

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13.12.2022 року №5/1046-22 20 грудня 2022 року відбулась Всеукраїнська конференція «Професійна орієнтація: успішні практики та нові виклики».

Мета конференції – формування бачення сучасної успішної професійної орієнтації населення та учнівської молоді, зокрема.

Під час проведення конференції учасники обговорили роботу з професійної орієнтації в закладах освіти в сучасних умовах, проблеми та виклики, з якими стикаються, напрацювали шляхи їх вирішення, а також ознайомилися з успішними прикладами організації профорієнтації.

У презентації Генеральної директорки Директорату професійної освіти МОН України Ірини Шумік було висвітлено досягнення і виклики системи профорієнтації у закладах професійної освіти: кількість здобувачів освіти, досягнення Міністерства освіти і науки  України та закладів професійної освіти у напрямі профорієнтації; інформаційні кампанії МОН; сучасні виклики у профорієнтації.

Досвідом організації роботи Центру розвитку кар’єри у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки поділилась заступник директора Галина Писаревська.

Заступник директора Департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Олена Полюхович поділилась досвідом кращих практик профорієнтаційної роботи у закладах професійної освіти Рівненської області.

Світлана Візнюк у презентації «Кращі практики професійної орієнтації – досвідЧортківського вищого професійного училища тернопільської області висвітлила корисні форми і методи профорієнтаційної роботи.

Докладніше з презентаціями можна ознайомитись за посиланнями:

 Ірина Шумік – «Досягнення і виклики системи профорієнтації»

Галина Писаревська – «Центр розвитку кар’єри – досвід Чернівецького ВПУ радіоелектроніки»

 Катерина Шевченко – «Успішні траєкторії профорієнтації»

Олена Полюхович – «Кращі практики професійної орієнтації – освіта можливостей»

 Світлана Візнюк –  «Кращі практики професійної орієнтації – досвід Чортківського вищого професійного училища, Тернопільської області»

 Webinar TAIEX – презентація  «Професійна освіта та навчання протягом життя у Швеції»

День української хустки

Українська хустка – символ духовності українства, який приваблює жіноцтво усього світу.

Візерунків, кольорів та способів в’язання національно головного убору є безліч. У скрині кожної ґаздині здавна були хустки на всяку потребу.

Досліджуючи національну хустку, можна дослідити українську історію. А українські традиції – це те, по чому розпізнається народ.

Тож збережемо багату та оригінальну українську культуру, надбану численними поколіннями.