Місяць: Жовтень 2022

Засідання обласної секції викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти

27 жовтня 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено онлайн-засідання обласної  методичної секції викладачів української мови та літератури ЗП(ПТ)О  на  тему: «Особливості застосування моделей змішаного навчання під час  викладання  української мови та літератури  у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

Із вступним словом виступив директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Дорош Василь Степанович.

У ході проведення засідання секції обговорювались питання організації дистанційного та змішаного  навчання у ЗП(ПТ)О. Учасники засідання ознайомились з нормативно-інструктивними документами:

  • «Деякі питання проведення у 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту» (наказ МОНУ від 12.09.2022 року №808);
  • «Деякі питання проведення  у 2023 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» (наказ МОНУ №715 від 08.08.2022 року);
  • про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. №932).

З даних питань виступила Бабіч Т.Ф., методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Досвідом роботи з  використання технологій дистанційного та змішаного  навчання під час організації освітнього процесу в умовах воєнного стану  поділились:

Пона Анастасія Юріївна, – викладач української мови  та літератури, ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей імені двічі Героя Радянського Союзу Р.Я.Малиновського»:  «Сутність та переваги дистанційного навчання»;

Сваричевська Тамара Вячеславівна, – викладач української  мови та літератури, ДНЗ «Браїлівський професійний ліцей»: «Особливості формування ціннісних орієнтирів та   громадянської  самосвідомості здобувачів освіти на уроках  української  літератури»;

Муравська Галина Степанівна, – викладач української мови та літератури, Вище художнє професійно-технічне училище №5 м. Вінниці «Принципи створення ефективного контенту на уроках української мови та літератури у закладах  професійної (професійно-технічної освіти).

ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області  06 жовтня 2022 року відбулося чергове засідання навчально-методичної ради в очно-дистанційному форматі.

На засіданні були присутні члени ради, методисти НМЦ ПТО та педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області. Відкрив  роботу навчально-методичної ради та ознайомив з порядком денним голова навчально-методичної ради, кандидат юридичних наук, доцент, директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Дорош Василь Степанович.

Під час засідання було розглянуто наступні питання:
1. Про розгляд, схвалення та розповсюдження у ЗП(ПТ)О області методичних рекомендацій щодо викладання предметів гуманітарного циклу у 2022-2023 навчальному році (Бабіч Тетяна Федорівна – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

2. Про розгляд і затвердження методичних рекомендацій «Особливості викладання загальноосвітніх дисциплін у 2022 – 2023 навчального року» (Марчук Василь Анатолійович – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

3. Про представлення  методичних рекомендацій «Силабус – новий формат планування освітнього процесу у ДНЗ «Вище професійне училище  № 7 м. Вінниці» (з досвіду роботи викладачів загальноосвітніх та спеціальних дисциплін) та «Методика використання проєктної технології при викладанні предмета «Технології (Загальні технології)» з досвіду роботи викладача спеціальних дисциплін  Івацко Тетяни Сергіївни та методичного посібника  «Інтерактивні технології на уроках географії та в позаурочний час (компетентнісний підхід)» з досвіду роботи викладача географії Вищого професійного училища №41 м. Тульчина Буряк-Габрись Ірини Олександрівни (Глущенко Ганна Миколаївна -методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

4. Про затвердження до друку статей двадцять першого номера збірника науково-методичного праць «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини» (Западнова Світлана Анатоліївна -методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

5. Про розгляд та схвалення прогресивного педагогічного досвіду викладача математики ДНЗ «Барський професійний будівельний ліцей»  Маршалюк Таїсії Петрівни з теми «Впровадження інтерактивних методів навчання та інноваційних технологій на уроках математики» (Западнова Світлана Анатоліївна -методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

6. Про розгляд та схвалення методичного посібника «Використання сучасних виробничих технологій при приготуванні страв з м’яса та сільськогосподарської птиці» (Западнова Світлана Анатоліївна – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

7. Про розгляд та схвалення навчального посібника «Використання зварювального апарата інверторного типу TransSteel 2200 на уроках спеціальних дисциплін за професіями «Електрогазозварник» та «Електрозварник ручного зварювання»  (Западнова Світлана Анатоліївна – методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

8. Про розгляд та схвалення прогресивного педагогічного досвіду майстра виробничого навчання ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» Кравченко Віктора Федоровича з теми «Використання інноваційних технологій під час підготовки висококваліфікованих працівників з професії: «Фотограф» (Гасич Майя Микитівна -методист НМЦ ПТО у Вінницькій області).

За результатами засідання було обговорено пропозиції та ухвалено ряд рішень з метою удосконалення відповідних напрямів роботи.

Засідання керівників творчих груп методичного об’єднання працівників психологічної служби ЗП(ПТ)О

4 жовтня 2022 року відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області з метою надання методичної допомоги працівникам психологічної служби ЗП(ПТ)О, в рамках методичного об’єднання, було проведено засідання для керівників творчих груп. Користуючись алгоритмом діяльності творчої групи в освітніх закладах , були розглянуті та обговорені актуальні питання щодо здійснення ефективного  психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу усіх учасників освітнього процесу. Розроблено алгоритм дій надання психологічної допомоги всім учасникам освітнього процесу в кризових ситуаціях та дітям, що пережили психотравмуючі події.