Місяць: Травень 2022

Психоемоційна підтримка дітей в умовах дистанційного навчання в період війни

Бувають у житті такі моменти –

В очах немає сліз, а в серці – море!

У кожного із нас є ці фрагменти,

Хтось плаче вголос, хтось ховає горе…

Так важко у собі усе тримати…

                           Людмила Степанишена

24 травня 2022 р. відбувся вебінар на тему “Роль та можливості педагогічних працівників щодо психоемоційної підтримки дітей в умовах дистанційного навчання в період війни”. На даному вебінарі опрацьовано таті питання:

  1. Особливості домашнього насильства як психотравми та його наслідків для дитини в період війни.
  2. Особливості реакцій на психотравмуючі події та проживання травматичного досвіду дітьми, зокрема у ситуаціях домашнього насильства в період війни.
  3. Роль педагога/дорослого в наданні або організації своєчасної психоемоціної допомоги/підтримки дитині, що перебуває в ситуації домашнього насильства. Особливості спілкування та взаємодії.
  4. Самодопомога в регуляції або відновленні емоціної рівноваги.

Всі ми об’єднані однією метою — допомогти!

У цей нелегкий для України час увесь світ єднається у відчайдушній боротьбі. Методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області теж не стоять осторонь, а надають посильну допомогу у центрах внутрішньо-переміщених осіб та займаються волонтерством.
Зокрема, у Обласному гуманітарному штабі займаються пакуванням продуктових наборів, у ДПТНЗ “Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище” працюють у їдальні центру внутрішньо-переміщених осіб та ін.
Допомагаючи, ми маємо надію на краще життя!

Соціо-емоційна підтримка підлітків в Україні

Кожній людині зараз вкрай важливо відчути позитив у житті, перезавантажитися Дуже приємно чути, бачити, як активно працюють лідери учнівського самоврядування, відчувати їхню позитивну енергію й щирість у думках, відчуттях, діях… 

Методистом психологічної служби проведено  фасилітаційні кола в пілотному проєкті за підтримки UNICEF і Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine “Соціо-емоційна підтримка підлітків в Україні” .

 Під час зустрічі діти завдяки цікавим та дієвим арт-технікам покращували свій соціо-емоційний стан, вчилися справлятися зі стресом

   З побажанням Перемоги й в очікуванні нової зустрічі лідери повернулися до своїх домівок)

Все буде Україна

Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини, випуск №20, 2022 рік

З метою висвітлення проблем та перспектив науково-методичного забезпечення професійної (професійно-технічної) освіти, впровадження досвіду педагогічних технологій та авторських методик, розгляду аспектів педагогічної майстерності педагогів професійного навчання та розкриття сучасних підходів щодо загальноосвітньої підготовки та виховної роботи серед здобувачів освіти Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області з 2012 року здійснюється видання науково-методичного збірника «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини».

Протягом І кварталу 2022 року підготовлено до друку №20 збірника. в який увійшло 55 статей педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, вищої та фахової передвищої, загальної середньої освіти, методистів, керівників освітніх закладів, науковців. №20 Вісника знаходиться у друкарні та незабаром видання буде надруковано.

На разі редакційною колегією здійснюється редагування публікацій, поданих до №21 збірника.

У статтях педагогічні працівники діляться досвідом впровадження інноваційних навчальних технологій, використання сучасних інструментів та матеріалів, організації співпраці з роботодавцями та соціальними партнерами. Висвітлюють новітні аспекти управлінської діяльності. Багато статей присвячено проблемі організації дистанційного навчання, а також психологічного супроводу освітнього процесу.

Замовлення документів про освіту 2022




Інформаційно-виробничий вузол ІВС “ОСВІТА” у Вінницькій області продовжує в плановому режимі забезпечувати організацію замовлення, видачі та обліку документів про базову середню освіту та повну загальну середню освіту, а також забезпечує замовників додатками до документів про загальну середню освіту та відзнаками про досягнення у навчанні – золотими медалями «За високі досягнення у навчанні» та срібними медалями «За досягнення у навчанні».

Опрацьовуються списки здобувачів освіти, які вимушені були змінити місце навчання або місце проживання, та робиться все необхідне для забезпечення останніх документами про освіту.

Наразі у 2022 році було опрацьвано та замовлено 14274 свідоцтв про базову загальну середню освіту, 10154 свідоцтв про повну загальну середню освіту 188 срібних та 680 золотих медалей.

Закладами професійної (професійно-технічної) освіти замовлено 2574 свідоцтв про повну загальну середню освіту.



ГОТУЄМОСЬ ДО ЗНО 2022



Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту.

Документ регламентує особливості проведення НМТ у формі комп’ютерного онлайн-тестування, створення спеціальних умов проходження іспиту для осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, порядок визначення результатів національного мультипредметного тесту.

Докладну інформацію про національнй мультипредметний тест розміщено в рубриці «Вступні випробування у 2022 році». Тут можна знайти календар проведення НМТ, відповіді на питання: якими будуть зміст і типи завдань кожного блоку тесту, як їх будуть оцінювати, скільки результатів отримає учасник тестування. Крім цього, запропоновано добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми, а демонстраційний варіант НМТ дозволить призвичаїтись до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році

Якщо протягом основного періоду реєстрації створено реєстраційну картку учасника ЗНО, здобувач освіти є потенційним учасником НМТ.  Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ потрібно обов’язково  на власній Інформаційній сторінці  з 20 травня до 7 червня підтвердити бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) планується перебування в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Зрозуміло, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно обов’язково обрати назву населеного пункту, де було б зручно учням проходити НМТ.

Тестування проходитиме в три сесії:
– основна: 18 липня – 10 серпня;
– додаткова: 16–20 серпня;
– спеціальна: 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для
участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

Періодично потрібно заходити на власні Інформаційні сторінки, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежити за новинами на сайті.

Якщо здобувач освіти досі не має логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, необхідно скористатися сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022».

Якщо учні планують проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, можна це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на власних Інформаційних сторінках обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді буде запрошення для участі в додатковій сесії НМТ.

Докладніше про те, як підтвердити участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, можна дізнатися, переглянувши перший  вебінар  із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі  iLearn .



Обласний конкурс на кращий буктрейлер

від 17.05.2022

Обласний конкурс на кращий буктрейлер «Живі сторінки моєї книги» серед здобувачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

З  метою  популяризації читання, узагальнення і розповсюдження досвіду використання сучасних освітніх технологій, виявлення творчого потенціалу здобувачів освіти під час вивчення предмета «Зарубіжна література». Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проводиться  конкурс на кращий буктрейлер.

На  розгляд оргкомітету та журі подано двадцять відеоробіт із тринадцяти закладів освіти, які стали переможцями першого етапу Конкурсу.

При оцінюванні буктрейлерів, які надіслані на обласний етап Конкурсу, будуть враховуватись наступні критерії:
– оригінальність, якість та складність технічного виконання;
– художня майстерність та естетичність;
– хронометраж (тривалість) буктрейлера – до трьох хвилин.  Застосування
– різної техніки виконання відповідно до тематики Конкурсу;
– виконання відеоробіт безпосередньо здобувачами освіти.



Конкурс «Навчання у новому форматі»

В рамках роботи Творчої педагогічної лабораторії проводиться конкурс «Навчання у новому форматі» (наказ навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницької області від 09.02.2022 р. № 04
«Про проведення обласного конкурсу «Навчання у новому форматі»
серед педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти».
Протягом лютого – травня 2022р. проходить І етап «Силабус – новий формат планування освітнього процесу». До 31 травня заклади професійної (професійно-технічної) освіти надішлють на розгляд журі силабуси з різних предметів (професійного та загальноосвітнього циклів). За рішенням журі будуть визначені кращі роботи, які будуть виставлені на сайті Навчально-методичного центру.

Засідання обласної атестаційної комісії

12 квітня 2022 року відбулося засідання обласної атестаційної комісії. Під час засідання були розглянуто атестаційні матеріали:

  • 104 на відповідність раніше присвоєних кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічних звань «старший викладач», «викладач-методист», «майстер виробничого навчання II категорії», «майстер виробничого навчання I категорії»;
  • 60 на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії», «спеціаліст вищої категорії» та педагогічних звань «старший викладач», «викладач-методист», «майстер виробничого навчання I категорії», «майстер виробничого навчання I категорії», «практичний психолог-методист»;

Про безпеку населення під час російського вторгнення в Україну

Під час широкомасштабного російського вторгнення в Україну методистом Мазуром В.А. у своєму блозі «Охорона праці та БЖД» створено додаткову сторінку «Військова агресія». Він звернувся до інженерів з охорони праці, щоб вони донесли до своїх колег, педагогічних працівників, здобувачів освіти ЗП(ПТ)О про запобігання під час війни різних небезпек. На даній сторінці підготовлено пам’ятки дій населенню під час війни:

  • сигнали тривоги та дія під час них;
    -дії під час штурму міста;
  • вміст тривожної валізи;
  • дії під час обстрілу на вулиці, в автомобілі, в будинку;
  • послідовність евакуації з міста чи села;
  • дії при знаходженні мін та вибухонебезпечних предметів;
  • безпечні місця для схованки під час обстрілів з різних видів зброї ворога;
  • хімічна небезпека та засоби захисту;
  • евакуація під час ураження хімічною зброєю;
  • радіаційна небезпека.