Місяць: Грудень 2024

Всеукраїнський вебінар на тему «Використання нових підходів і методів у формуванні позитивного іміджу професійної (професійно-технічної) освіти»

11 та 12 грудня 2024року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області був проведений Всеукраїнський вебінар, присвячений надзвичайно важливій темі – підвищенню престижу професійної освіти та ефективним методам формування позитивного іміджу закладів П(ПТ)О.

Вебінар відкрив Василь ДОРОШ – кандидат юридичних наук, доцент, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області. Модераторами виступили Лілія МУСІЙ– заступник директора НМЦ ПТО у Вінницькій області та Ганна ТКАЧУК– кандидат педагогічних наук,методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

На заході були присутні  заклади професійно-технічної освіти з 8 областей України, які поділилися найкращими практиками, обговорили інноваційні підходи до кар’єрного консультування та залучення молоді до вибору професійної освіти, а також розглянули нові можливості для популяризації закладів освіти через цифрові технології та соціальні медіа.

Метою заходу було створення платформи для обміну досвідом, де можна буде подивитися на виклики, з якими стикається сучасна професійна освіта, та знайти нові шляхи для її розвитку. Це час, коли ми маємо можливість переосмислити традиційні підходи до роботи з молоддю та знайти інноваційні рішення, які допоможуть нам бути більш конкурентоспроможними та привабливими для майбутніх здобувачів освіти.

Формуємо безпечну поведінку молоді з мінної безпеки

11 грудня 2024 року на базі Вищого професійного училища №11 м.Вінниці методистом НМЦ ПТО у Вінницькій області Ольгою Гловацькою для здобувачів освіти І курсу був проведений  інформаційно-просвітницький захід на тему: «Мінна безпека».

В ході зустрічі  розглядались  питання щодо запобігання ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними та підозрілими предметами: мінами, гранатами, снарядами та безпечного поводження з ними.   

Під час заходу здобувачі освіти ознайомились із наступною інформацією:

  • різновиди мін та вибухових пристроїв;
  • наслідки від застосування мін ;
  • правила безпечної поведінки  під час загроз ураження БПЛА;
  • правила поводження з уламками дронів;
  • алгоритми дій при знаходженні ВНП та в умовах конкретної надзвичайної ситуації.

Дані знання допоможуть молоді убезпечити себе і своїх рідних та близьких від   травмування та загибелі   внаслідок підриву вибухонебезпечних предметів. Разом виховуємо обізнане з мінної безпеки молоде покоління, формуємо безпечну поведінку молоді.

16 днів проти насильства: повертаємо фокус уваги до ненасильницького підходу!

05 грудня 2024 року відбулася подія, яка ще раз нагадала про цінність людської гідності, толерантності та необхідність дотримання прав кожної людини.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області спільно із Благодійним фондом БО «Схід SOS», на базі Вінницького центру професійно-технічної освіти технологій та дизайну, організували інтерактивний захід, що підкреслив важливість взаємоповаги, розуміння та підтримки.

Даний захід об’єднав здобувачів освіти заради важливої мети — привернення уваги до протидії насильству у всіх його проявах.

Інформаційно-просвітницький захід «Мінна безпека»

Сьогодні питання мінної безпеки та поводження з вибухонебезпечними предметами є надзвичайно актуальними для багатьох українців. Саме тому важливо озброїти молодь необхідними знаннями щодо правил безпеки.

04 грудня 2024 року методист НМЦ ПТО у Вінницькій області Ольга Гловацька провела інформаційно-просвітницький захід на тему «Мінна безпека» для здобувачів освіти ДПТНЗ «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг».

Під час заходу першокурсники та педагогічні працівники дізналися:

  • основні правила поводження з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами (ВНП);
  • реальні приклади необережної поведінки молоді з ВНП, які можуть призвести до трагічних наслідків;
  • алгоритм дій у разі виявлення мін або ВНП;
  • правила поведінки під час атаки ворожих дронів для захисту життя і здоров’я.

Захід викликав значну зацікавленість: у ньому взяли участь 77 осіб.

Такі інформаційно-просвітницькі заходи є важливим кроком у формуванні обізнаності молоді щодо мінної безпеки та збереження життя у небезпечних умовах.

Засідання обласної секції методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Роль методичної служби закладу професійної (професійно-технічної) освіти у підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників».

04 грудня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено засідання обласної секції методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та обласний вебінар на тему: «Роль методичної служби закладу професійної (професійно-технічної) освіти у підвищенні якості підготовки кваліфікованих робітників».

Захід об’єднав у єдиному методичному середовищі  34 методиста із 30 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Модератор: Стецюк Надія Петрівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області.

З вітальним словом відкрив вебінар Дорош Василь Степанович,  директор Навчально-методичного центру у Вінницькій області.

Спікери вебінару та їхні виступи:

Стецюк Надія Петрівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області

Роль методичної служби закладу професійної освіти у створенні сучасного освітнього середовища для підготовки кваліфікованих робітників.

Котлярова Оксана Валентинівна, методист Державного навчального закладу «Професійний ліцей сфери  послуг м. Хмільник»

Організація роботи методичних комісій для забезпечення якості підготовки кваліфікованих робітників.

Семко Олександр Михайлович, методист Вищого професійного училища №42 м.  Погребище

Роль методичної служби в організації роботи педагогічних працівників над оновленням освітніх програм на основі компетентністного підходу.

Коломійчук Лариса Олександрівна, методист Державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище»

Методичний супровід розвитку професійної компетентності педагогів закладу освіти, його вплив на якість освітнього процесу.

Ткач Наталя Вікторівна, методист Державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»

Розвиток практичних навичок у контексті підвищення конкурентоспроможності випускників через реалізацію екологічних ініціатив в освітньому закладі.

Наша спільна мета – продовжити розпочаті реформи освіти, спрямовані на розвиток та посилення людського потенціалу країни, підготовку кваліфікованих робітників для потреб повоєнного ринку праці.