Місяць: Листопад 2024

Обласний семінар «Професійна майстерність педагога як важлива складова підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників із професій перукарського напряму»

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру ПТО у Вінницькій області, з метою оптимізації освітнього процесу, обміну  прогресивним педагогічним досвідом та упровадження інноваційних технологій та методик у навчальну діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти області   26 листопада 2024 року на базі ДНЗ«Вище професійне училище №7 м. Вінниці» відбувся обласний семінар для педагогічних працівників із підготовки кваліфікованих робітників за професіями «Перукар. Перукар-модельєр», «Манікюрник», «Візажист» на тему: «Професійна майстерність педагога як важлива  складова підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників із професій  перукарського напряму».

У семінарі взяли участь викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання п’яти  закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, у яких здійснюється освітній процес за вказаними професіями.

Семінар проходив у формі жвавого діалогу та активної співпраці.

Учасники семінару та запрошені особи  відзначили виняткову гостинність господарів закладу та  гарну організацію заходу.

Обласний вебінар старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру профтехосвіти у Вінницькій області, 26 листопада 2024 року проведено обласний вебінар старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (ЗП(ПТ)О).

Тема вебінару: «Формування професійних компетентностей здобувачів освіти ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану».

У заході взяли участь старші майстри, педагогічні працівники 27 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а також працівники Навчально-методичного центру профтехосвіти у Вінницькій області.

Під час вебінару обговорювалися актуальні питання організації професійно-практичної підготовки в умовах воєнного стану, зокрема:

  • нормативне забезпечення освітнього процесу;
  • проведення уроків виробничого навчання;
  • використання технологій дистанційного та змішаного навчання в освітньому процесі;
  • організація виробничої практики здобувачів освіти;
  • проведення позанавчальних заходів професійного спрямування;
  • співпраця з роботодавцями та соціальними партнерами у процесі підготовки кваліфікованих робітників.

Також було розглянуто питання впровадження елементів дуальної форми організації освітнього процесу.

Старші майстри поділилися досвідом ведення ділової документації, контролю за організацією освітнього процесу, а також підвели підсумки участі здобувачів освіти та педагогічних працівників у обласних і всеукраїнських методичних заходах.

Обласний вебінар інженерів з охорони праці ЗП(ПТ)О із застосуванням ШІ

26 листопада 2024 року відбувся обласний онлайн-вебінар інженерів з охорони праці закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Застосування ШІ в роботі інженера з охорони праці».

Методист НМЦ ПТО у Вінницькій області, Мазур В.А., висвітлив питання застосування штучного інтелекту в професійній діяльності. У ході виступу було продемонстровано, як ефективно використовувати найпоширеніші моделі ШІ, такі як ChatGPT та Bard AI, для вирішення завдань у сфері охорони праці. Також В’ячеслав Мазур окреслив переваги та ключові фактори успішного впровадження ШІ в роботі інженера з охорони праці.

Інженер з охорони праці ДПТНЗ «Хмільницький АЦПТО» Таїсія Сосевич представила доповідь на тему: «Сучасний інженер з охорони праці: виклики та перспективи». Вона розповіла про застосування ШІ на прикладі функціонування нещодавно відкритої лабораторії плодоовочівництва, оснащеної вертикальною гідропонною системою для вирощування рослин.

Голова обласної секції, Білявський О.Б., ознайомив учасників вебінару зі змінами та доповненнями у законодавстві України, що набули чинності у 2024 році.

Проведення обласної секції викладачів зарубіжної літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти

25 листопада 2024 року проведено семінар у форматі онлайн викладачів зарубіжної літератури ЗП(ПТ)О на  тему: «Особливості активізації творчого потенціалу здобувачів освіти в процесі викладання зарубіжної літератури у ЗП(ПТ)О».

Із вступним словом виступив Дорош Василь Степанович – директор НМЦ ПТО у Вінницькій області.

У ході проведення засідання  викладачі ознайомились з основними нормативними документами та актуальними питаннями викладання зарубіжної літератури  в  сучасних умовах:

  • нормативне та навчально-методичне забезпечення викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі;
  • методичні рекомендації щодо викладання зарубіжної літератури у 2024/2025 навчальному році (лист МОНУ від 30.08.2024 року №1.1/15776-24);
  • підсумки участі  здобувачів освіти ЗП(ПТ)О  в обласному етапі учнівського конкурсу на кращий буктрейлер «Живі сторінки моєї книги» у 2023-2024 навчальному році.

З даних питань виступила Бабіч Тетяна Федорівна, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.   

Досвідом роботи  щодо активізації творчого потенціалу здобувачів освіти на урок зарубіжної літератури  поділились:

Помаз Наталія Валентинівна – викладач ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище», – «Формування системи творчих завдань як інструменту розвитку критичного мислення та творчих здібностей здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти»;

Іванчишена Ольга Володимирівна, Рибачук Анна Володимирівнавикладачі ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну», – «Буктрейлери як інструмент формування медіакомпетентностей  здобувачів освіти закладів П(ПТ)О»;

Захарчук Наталія Володимирівнавикладач Вищого професійного училища №41 м. Тульчина, –  «Творчі інструменти для вивчення зарубіжної літератури: інноваційні підходи для розвитку м’яких навичок здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

Проведений семінар став платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних питань викладання зарубіжної літератури в сучасних умовах. Учасники ознайомилися з новими підходами до організації освітнього процесу, дізналися про ефективні методи розвитку творчого потенціалу здобувачів освіти. Сподіваємось, що обмін досвідом  сприятиме підвищенню якості освітнього процесу під час викладання предмета «Зарубіжна література»  у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Наближаємо Перемогу разом!

Обласний семінар для педагогічних працівників закладів П(ПТ)О з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»

20 листопада 2024 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області відбувся семінар із теми: «Сучасні електронні засоби навчання» для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».

Були розглянуті питання:

  • проблеми організації освітнього процесу у ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану;
  • застосування сучасних електронних засобів навчання під час організації освітнього процесу у ЗП(ПТ)О в умовах воєнного стану;
  • обговорення пропозицій до проєкту державного освітнього стандарту з професії «Авторемонтник».

На фото – команда викладачів, які обговорюють новітні методики викладання, обмін досвідом та вирішення актуальних питань у сфері професійної освіти.

Ми впевнені, що тільки разом, ділячись знаннями та ідеями, можна досягти успіху і створити потужну базу для підготовки кваліфікованих фахівців для транспортної галузі.

Дякуємо усім учасникам за активність, натхнення та прагнення до вдосконалення!

ОБЛАСНИЙ ВЕБІНАР З ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

19 листопада 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області спільно з КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1 Вінницької міської ради» було проведено обласний вебінар на тему: «Організація освітнього процесу здобувачів освіти з особливими освітніми потребами у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

З вітальним словом виступив директор НМЦ ПТО у Вінницькій області Василь Дорош. Він наголосив на важливості забезпечення державного захисту конституційних прав і свобод громадян та підвищення ефективності заходів, спрямованих на підтримку здобувачів освіти з особливими потребами. У рамках цього було підписано меморандум про співпрацю та партнерство між НМЦ ПТО у Вінницькій області та КУ «ІРЦ №1 ВМР».

Директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1 Вінницької міської ради» Ольга Гарлінська презентувала учасникам вебінару особливості організації інклюзивного навчання у закладах професійної освіти. Вона наголосила на необхідності створення безбар’єрного освітнього середовища та поділилася практичними рекомендаціями для педагогів.

Цей вебінар мав на меті підвищення рівня обізнаності педагогів у питаннях інклюзивної освіти, а також розвиток навичок роботи з учнями, які потребують особливої уваги. У заході взяли участь представники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, соціальні педагоги та психологи.

Обласний захід “Табір підприємництва”

12 вересня 2024 р. ГО “Джуніор Ачівмент Україна” (Junior Achievement Ukraine) за сприянням Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації та Навчально методичного центру професійно- технічної освіти Вінницької області провела обласний захід “Табір підприємництва”  для закладів професійної(професійно-технічної)освіти Вінницької області.

 Табір підприємництва” – це інтенсивний одноденний навчальний захід, спрямований на розвиток підприємницьких навичок у молодого покоління. За результатами навчання відбувся конкурс на визначення кращої бізнес-ідеї, де команди здобувачів освіти представляли перед журі свої підприємницькі проєкти.

Переможцями стали:

1️. Державний професійно-технічний навчальний заклад “Хмільницький аграрний центр ПТО” – із бізнес-ідеєю по вирощуванню мікрозелені.

2️. ДПТНЗ “Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище”- з ідеєю створення тарілок для людей з інвалідністю.

3️. Вінницьке професійне училище сфери послуг – з ідеєю виготовлення вощанки.

Кожен переможець отримав призи, а команда, що посіла 1 місце, матиме можливість відвідати виробництво «HellDaddy» і дізнатися про секрети створення українських гострих соусів від Катерини Горчакової.

Обласний вебінар на тему: «Замовлення документів про освіту. Про внесення змін до положення про атестацію педагогічних працівників»

12 листопада 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено обласний вебінар на тему: «Замовлення документів про освіту. Про внесення змін до положення про атестацію педагогічних працівників».

Відповідно до програми вебінару було розглянуто наступне коло питань:

  1. Ведення реєстру закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
  2. Замовлення документів про освіту на 2024-2025 навчальний рік.
  3. Замовлення студентських та учнівських квитків.
  4. Ознайомлення зі змінами до Положення про атестацію педагогічних працівників від 30 жовтня 2024 р.

У заході взяли участь представники закладів професійної освіти Вінницької області, методисти та керівники, відповідальні за замовлення документів про освіту та організацію атестації.

Захід сприяв обміну досвідом, роз’ясненню актуальних змін у законодавстві та підвищенню професійної компетентності учасників.

АКТУАЛЬНА ТЕМА СЬОГОДЕННЯ – МІННА БЕЗПЕКА

Тема  мінної  безпеки сьогодні залишається актуальною для багатьох українців: дорослих осіб, молоді, дітей. Саме тому методисти  НМЦ ПТО у Вінницькій області  Вячеслав Мазур та Ольга Гловацька продовжують наполегливо  проводити інформаційно – просвітницькі  заходи  за  даною тематикою у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

5 листопада  2024 року методисти провели для здобувачів освіти та педагогічних працівників  ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Вінниці» запланований  захід із питань мінної безпеки. Фахівці ознайомили першокурсників та педагогічних працівників  із правилами поводження з мінами та вибухонебезпечними предметами; навчили, як саме слід розрізняти такі предмети в кущах, траві, на ґрунті; обговорили, яких алгоритмів дій варто дотримуватись при знаходженні мін та ВНП, як правильно поводитись під час атаки  ворожих  дронів,  щоб  не  постраждати  самому  й  захистити  тих, хто поруч. У заході взяли участь 280 осіб.

Запобігання і протидія домашньому та гендерному насильству

6 листопада 2024 року відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області, з метою підвищення власної компетентності із запобігання і протидії домашньому та гендерному насильству, у Вінницькому обласному молодіжному центрі “Квадрат” для фахівців психологічної служби ЗП(ПТ)О було проведено симуляційну бізнес-гру з проєктного менеджменту “Криголами: настільна гра зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому насильству”.

На базі трьох локацій працювали досвідчені фасилітаторки: ПП ВМЦСС Олена Гудимова, ПП ДНЗ ЦПТО №1 м. Вінниці Ольга Гаджук, СП ВПУ №11 м. Вінниці Вікторія Капріца.

Соціальні педагогині мали змогу проаналізувати і засвоїти всі етапи змін соціальних норм, пов’язаних із явищем насильства у громадах, для того аби успішного створювати нові проєкти із даної тематики та втілювати запропоновані ініціативи у своїй діяльності. Л

Лілія Короленко, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області, ознайомила всіх присутніх з наявними сервісами, послугами та методичними рекомендаціями і практичними порадами щодо надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства.