Місяць: Жовтень 2024

Відкриття науково-технічного простору “Maker Space”

25 жовтня 2024 року директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Василь Дорош взяв участь у відкритті науково-технічного простору “Maker Space” ДНЗ “ЦПТО 1 м.Вінниці” відбулось урочисте відкриття науково-технічного простору “Maker Space”. Створення “Maker Space” відбувається в межах проєкту «Покращення залучення та інтеграції підлітків, які постраждали від війни, у приймаючі громади», що реалізується Громадською організацією Подільська Агенція Регіонального Розвитку за підтримки гуманітарної агенції Diakonie Katastrophenhilfe.

Простір наповнений сучасним обладнанням, а підлітки ВПО мають можливість опанувати програмування, Arduino та 3-D моделювання, можуть отримати психологічне консультування, опановують правила надання домедичної допомоги, фізичної безпеки та психологічної підтримки, знаходять нових друзів. А ще для них стали доступними 3D-принтери, лазерні різаки, електроніка та інші інструменти.

Цей простір став не лише осередком навчання, але й підтримкою для підлітків, які пережили складні життєві обставини. Тут вони зможуть розвивати свої таланти, відчути підтримку та знайти нові перспективи для свого майбутнього». Науково-технічний простір «Maker Space» покликаний стати майданчиком для розвитку навичок, соціальної підтримки та активного дозвілля молоді, створюючи умови для їх особистісного та професійного зростання.

ЗАСІДАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області 24 жовтня 2024 року відбулося засідання навчально-методичної ради в очно-дистанційному форматі.

До розгляду членів ради було представлено 7 проєктів рішень.

Василь Дорош, голова ради, директор НМЦ ПТО у Вінницькій області, кандидат юридичних наук, доцент, привітав учасників засідання та оголосив про внесення змін до складунавчально-методичної радиНМЦ ПТО у Вінницькій області. Члени методичної ради затвердили її оновлений склад, одноголосно схваливши кандидатури:Валерія Дякова – директора ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці»; Вячеслава Мазура – методиста НМЦ ПТО у Вінницькій області; Алли Сапожнік –директора Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ.

На даному засіданні члени ради розглянули та схвалили прогресивний педагогічний досвід двох педагогічних працівників провідних ЗП(ПТ)О області: викладача спеціальних дисциплін, майстра виробничого навчання ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці» Оксани Готи з теми: «Впровадження особистісно орієнтованого підходу при використанні цифрових технологій на уроках теоретичного та виробничого навчання за професією «Перукар (перукар-модельєр); візажист»(узагальнювалай представляла Олена Мартинюк, методист НМЦ ПТО) та викладача правил дорожнього руху ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» Миколи Вижги на тему: «Використання електронних засобів навчання та інтерактивних методів для підвищення ефективності викладання предмета «Правила дорожнього руху» (узагальнював та представляв Вячеслав Мазур, методист НМЦ ПТО).

До розгляду та схвалення членами ради були запропоновані методичні рекомендації: «Використання цифрових технологій в освітньому процесі закладу професійної (професійно-технічної) освіти», які розробила та презентувала Ганна Ткачук,кандидат педагогічних наук, методист НМЦ ПТО, та «Орієнтовний матеріал для конструювання предмета «Основи екології та енергоефективності» (на прикладах сільськогосподарського та будівельного профілів)», які розробив та представив методист НМЦ ПТО Юрій Слічний.

До уваги присутніх також було запропоновано інформацію про затвердження до друку статей двадцять п’ятого номера збірника науково-методичних праць «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини» (виступила Світлана Западнова, методист НМЦ ПТО).

Питання затвердження меморандуму про співпрацю між Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського та Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області висвітлила Лілія Короленко, методист НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Обласний вебінар «Кваліфікаційні центри. Правовий статус. Окремі аспекти створення та акредитації»

23 жовтня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області спільно з Національним агентством кваліфікацій проведено обласний вебінар для адміністрацій закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області на тему: «Кваліфікаційні центри. Правовий статус. Окремі аспекти створення та акредитації».

Із вступним словом виступив Василь ДОРОШ– директор НМЦ ПТО у Вінницькій області.

Спікер вебінару – керівник відділу акредитації кваліфікаційних центрів секретаріату Агенства Наталія ПРОКОПЕНКО змістовно і цікаво висвітлила питання:

1. Правове регулювання діяльності кваліфікаційних центрів;

2. Процедура створення кваліфікаційного центру;

3. Акредитаційна експертиза;

4. Порядок оформлення та подання документів заявником на проведення акредитації кваліфікаційного центру.

Керівник управління кваліфікаційних центрів секретаріату Агенства Ігор ГАЙДУК під час дискусії надав кваліфіковані відповіді на питання, які виникали у представників закладів освіти стосовно створення та акредитації кваліфікаційних центрів.

Хочеться висловити подяку представникам Національного агентства кваліфікацій за щирість, відкритість та готовність до співпраці.

Для отримання додаткової інформації щодо створення та акредитації кваліфікаційних центрів можна звернутися

  • за номером телефону: +380(63) 343 83 30
  • за електронною адресою: aqc@nqa.gov.ua

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО МІННУ БЕЗПЕКУ

        У повсякденному житті країни, що перебуває в стані війни, сучасна молодь може зіштовхуватися з явними та прихованими небезпеками воєнних часів. Саме тому, вона потребує знань і практичних вмінь поводження з вибухонебезпечними предметами. А навчити молоде покоління правильних дій щодо захисту та  збереження свого життя і здоров’я  від смертельних небезпек, мають фахівці.

      23 жовтня на базі ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти, технології та дизайну» було проведено інформаційно-просвітницький  захід  на тему: «Що потрібно  знати про мінну безпеку». Захід підготували та провели  методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  у Вінницькій області  Вячеслав Мазур та Ольга Гловацька. 

          В ході заходу були розглянуті питання: види вибухонебезпечних предметів, правила поводження з ВНП та мінами; дії населення під час атаки дронів і при знаходженні уламків дронів; сучасні дрони на сторожі безпеки країни. При підготовці заходу були використані матеріали курсу «Помічай зМІНИ», розробленого фахівцями ДСНС України. 

Стійкість одного – стійкість мільйонів!

Вітаємо із заслуженою відзнакою «Центр професійно-технічної освіти №1 м.Вінниці», який отримав нагороду 10 жовтня 2024 року, у Міжнародний день ментального здоровʼя за досконале впровадження Всеукраїнської програми ментального здоровʼя у номінації НАЙКРАЩИЙ ЗАКЛАД «ТИ ЯК?» у сфері освіти, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Стійкість одного – стійкість мільйонів. Найтемніші, найважчі часи допомагають нам відкрити в собі внутрішній ресурс та велику силу. І часто важливо, аби хтось був поруч. І тим, хто потребує допомоги, і тим, хто її надає.

Як зазначила Наталя Заболотна, перша заступниця начальника Вінницької ОВА: «Від того, наскільки ми здатні рухатися далі – буде рухатися загалом наша країна. Ми розуміємо, що ми в марафоні, і фінішна пряма поза межами зору. Але до перемоги хочуть і повинні дійти усі. Тому завдання в кожного і кожної – робота над своїм власним здоровʼям, над своєю стресостійкістю. Хто б не говорив про нестачу матеріальних ресурсів, найцінніше, що має наша країна – це її люди. Кожен із нас відповідальний за своє власне ментальне здоров’я». Стійкість знаходиться в кожній людині, а разом ми – неймовірна рушійна сила. #тияк Ти як? Вінницька обласна державна адміністрація.

BИВЧАЄМО ПРАВИЛА МіННОЇ БЕЗПЕКИ

Виховання педагогами закладів освіти юного покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки – пріоритетне завдання сьогодення воєнних часів.

10 жовтня, в рамках «Тижня знань основ безпеки життєдіяльності», методист НМЦ П(ПТ)О у Вінницькій області Ольга Гловацька провела із першокурсниками ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» інформаційно-роз’яснювальний захід на тему: «Мінна безпека».

Здобувачі освіти ознайомились із різновидами мін та вибухонебезпечних предметів, засвоїли алгоритми дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації. Наприкінці заходу методист НМЦ закликала присутніх пам’ятати про головні правила мінної безпеки та безпечної поведінки.

Участь у заході взяли 130 першокурсників та 11 педагогів.

Просимо взяти до уваги, що такі заходи проводитимуться й в інших закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Обласний семінар викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти Вінницької області

7 жовтня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області проведено обласний семінар для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Сучасні тенденції розвитку методичної компетентності викладача української мови та літератури: виклики та перспективи».

Із вступним словом виступив Дорош Василь Степанович – директор НМЦ ПТО у Вінницькій області.

У ході проведення зустрічі методист НМЦ ПТО у Вінницькій області Бабіч Тетяна Федорівна ознайомила  учасників з особливостями освітнього процесу у закладах П(ПТ)О  та нормативно-інструктивними документами  щодо викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі у 2024/2025 навчальному році.

Також обговорювались особливості участі та реєстрації  здобувачів освіти ЗП(ПТ)О у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка   у поточному навчальному році.

Під час семінару  було закцентовано увагу на важливості інноваційних підходів під час  викладання  української мови та літератури у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Наближаємо Перемогу разом!

Проведення організаційного засідання методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти

1 жовтня 2024 року відбулося організаційне засідання  методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області в рамках реалізації німецького освітнього проєкту Skills4Recovery «Професійна освіта в Україні /«Навички для відновлення».

Директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області ДОРОШ Василь Степанович у вітальному слові підкреслив важливість даного проєкту для розвитку професійної освіти в регіоні.

У ході засідання  начальник відділу вищої, професійної, фахової передвищої освіти та науки Управління освіти та науки Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації МОСКАЛЮК Анжела Володимирівна  підкреслила важливість проєкту для розв’язання поточних економічних проблем регіону та  ключові аспекти впровадження проєкту. Також акцентувала увагу на важливості створення освітніх можливостей для  різних категорій людей працездатного віку.

Методист  БАБІЧ Тетяна Федорівна розповіла про участь Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  у Вінницькій  у тренінгах в рамках реалізації проєкту Skills4Recovery.

Під час  зустрічі було обговорено актуальні питання  інтеграції інноваційних технологій  щодо  підтримки викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти у процесі їх професійного зростання.