Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту.

Документ регламентує особливості проведення НМТ у формі комп’ютерного онлайн-тестування, створення спеціальних умов проходження іспиту для осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, порядок визначення результатів національного мультипредметного тесту.

Докладну інформацію про національнй мультипредметний тест розміщено в рубриці «Вступні випробування у 2022 році». Тут можна знайти календар проведення НМТ, відповіді на питання: якими будуть зміст і типи завдань кожного блоку тесту, як їх будуть оцінювати, скільки результатів отримає учасник тестування. Крім цього, запропоновано добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми, а демонстраційний варіант НМТ дозволить призвичаїтись до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році

Якщо протягом основного періоду реєстрації створено реєстраційну картку учасника ЗНО, здобувач освіти є потенційним учасником НМТ.  Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ потрібно обов’язково  на власній Інформаційній сторінці  з 20 травня до 7 червня підтвердити бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) планується перебування в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Зрозуміло, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно обов’язково обрати назву населеного пункту, де було б зручно учням проходити НМТ.

Тестування проходитиме в три сесії:
– основна: 18 липня – 10 серпня;
– додаткова: 16–20 серпня;
– спеціальна: 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для
участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

Періодично потрібно заходити на власні Інформаційні сторінки, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежити за новинами на сайті.

Якщо здобувач освіти досі не має логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, необхідно скористатися сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022».

Якщо учні планують проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, можна це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на власних Інформаційних сторінках обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді буде запрошення для участі в додатковій сесії НМТ.

Докладніше про те, як підтвердити участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, можна дізнатися, переглянувши перший  вебінар  із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі  iLearn .

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ НМТ-2024

Інформаційні матеріали

Корисні посиланя

ЗНО-2021: оновлені сертифікаційні роботи з української мови та української мови і літератури

Деякі питання проведення в 2019/2020 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту

Сайт УЦОЯО

ЗНО-2019. Що необхідно знати?

Тести ЗНО онлайн

ЗНО українська література

ЗНО + тест Українська література

Тест з Історії України

УЦОЯО відкрив веб-сервіс для керівників шкіл

Спільнота ФБ українська мова та література