Новини
Засідання навчально-методичної ради

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області      29 листопада 2018 року відбулось чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти.

Відкрив засідання голова навчально-методичної ради, в.о.директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області   Дорош В.С. У своїй доповіді він прозвітував про виконання  рішень навчально-методичної ради НМЦ ПТО протягом   2018 року та  наголосив  на подальшому спрямуванні діяльності Центру на  модернізацію  науково-методичного  та інформаційного  забезпечення  професійно-технічних навчальних закладів, організацію методичного супроводу  впровадження інноваційних проектів у навчально-виробничий процесу наступному році.

На даному засіданні булозапропоновано до розгляду 8 проектів рішень. Зокрема, 5 із запропонованих питань стосувались  узагальнення та схвалення прогресивного педагогічного досвіду:майстра виробничого навчання ДНЗ «ВПУ№7 м. Вінниці» Шаповалової Н.В.з проблеми «Підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі через впровадження сучасних виробничих технологій ТзОВ «Снєжка - Україна» (узагальнювала Западнова С.А.,методист НМЦ ПТО);викладача української мови та літератури Хміль І.М.ДНЗ «Немирівський професійний ліцей»  на тему «Впровадження інформаційних технологій у системі підготовки учнів до ЗНО на уроках української мови та літератури в закладах  професійної (професійно-технічної) освіти»(доповідала Бабіч Т.Ф.,методист НМЦ ПТО); викладача спецдисциплін Гніванського професійного ліцею Слободянюка О.В. з проблеми «Формування професійної компетентності учнів ПТНЗ із професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів» шляхом удосконалення дієвості теоретичних знань» ( узагальнював Слічний Ю.О., методист НМЦ ПТО);викладача хімії  ВПУ№41 м. Тульчина Майстер В.В. з теми «Професійне спрямування на уроках хімії  як необхідна складова у підготовці майбутніх кваліфікованих робітників сільськогосподарського профілю» (виступала з доповіддю Зав’ялова Е.П., заступник  директора  ВПУ №41  м. Тульчина); майстра виробничого навчання ДПТНЗ  «Вінницьке  міжрегіональне  ВПУ»

Прядун В.С. з проблеми «Формування компетентного учня з використанням сучасних освітніх і виробничих технологій»  (доповідала Мукомел О.В., методист НМЦ ПТО).Також на розгляд членів ради Мукомел О.В. було представленозбірник задач «Математика для кухаря» викладачів професійно-технічного училища №21 м. Калинівка Галак Н.А.  та Мевші Т.І.Про зміни щодо складу редакційної колегії  ірецензентів  та про  затвердження до друку статей  чотирнадцятого  номера  науково-методичногозбірника «Вісник ПТО Вінниччини»  повідомила у своєму виступі Латуша Н.В., методист НМЦ ПТО.

Всі із запропонованих проектів рішень були взяті за основу одноголосно.

 
Відбулася секція інженерів-початківців з охорони праці та БЖД

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області на 2018 рік 29 листопада 2018 року на базі  ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» відбулася обласна секція інженерів з охорони праці на тему: «Формування професійних компетенцій у роботі інженера-початківця з охорони праці та безпеки життєдіяльності  у закладі
професійної (професійно-технічної) освіти».

На секції розглянули питання:

- актуально про основне у ЗП(ПТ)О (заступник директора НМЦ ПТО у Вінницькій області Мусій Л.В.);

- послідовність роботи інженера-початківця з охорони праці та БЖД (Мазур В.А. методист НМЦ ПТО)

- з досвіду роботи щодо ведення нормативно-правової документації та здійснення самоконтролю інженером з охорони праці та безпеки життєдіяльності ЗП(ПТ)О» (голова обласної секції,інженер ВПУ № 42

м. Погребище Соборов А.М.);

- проблеми, які виникли на перших етапах у  роботі інженера-початківця,  з охорони праці та безпеки життєдіяльності» (Литвиненко Л. І., інженер з охорони праці ДНЗ «Вінницький центр  професійно-технічної   освіти  технологій та дизайну»

- ключова роль інженера-початківця з охорони праці у ЗП(ПТ)О (круглий стіл,)

Визначилися з питаннями, які будуть заплановані на обласні секції  інженерів-початківців з охорони праці у 2019 році.

Було наголошено увагу учасників обласної секції на дотримання пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят та вимог безпеки для здобувачів освіти під час канікул.

Роздано  інженерам-початківцям з охорони праці на електронних носіях інструктивно-методичні матеріали, приклади ведення документації, зміни у законодавстві України з охорони праці та техногенної безпеки.

 
Семінар методистів

20 листопада на базі Вищого професійного  училища №41 м. Тульчина Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у  Вінницькій області був проведений семінар для методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Впровадження  Stem - технологій в освітній процес».

В роботі семінару брали участь методисти 28 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

На семінарі були розглянуті питання щодо світової тенденції розвитку впровадження Stem – освіти ( Глущенко Г.М., методист НМЦ ПТО у Вінницькій області), досвід впровадження STEM- технологій  в освітній процес Вищого професійного  училища №41 м. Тульчина (Короленко Н.В.,  методист закладу) та  ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей ім. двічі Героя Радянського Союзу Р.Д. Малиновського» (Мороз Ж.В., методист закладу), підготовка  педагогічних працівників  для роботи зі STEM технологіями (Мар'євич Т.І., методист ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійної освіти).

Також були представлені уроки з використанням STEM - технологій: бінарний урок (математика, лісова таксація); інтегрований урок (географія, основи лісівництва, громадянська освіта, математика)

 
Підвищення обізнаності вразливого населення Вінницької області щодо безпечної міграції та працевлаштування

Підвищення обізнаності вразливого населення Вінницької області щодо безпечної міграції та працевлаштування

Розпочато реалізацію проекту метою якого є підвищення обізнаності вразливої молоді, зокрема, учнів ЗП(ПТ)О  , щодо небезпеки проблеми торгівлі людьми та засвоєння ними навичок безпечної міграції і працевлаштування.

Захід організовано НМЦ ПТО у Він.обл., Джерело надії / Spring of Hope в рамках проекту «Підвищення обізнаності населення Вінницької області щодо безпечної міграції та працевлаштування» за підтримки IOM UkraineEmbassy of Canada in Ukraine і Міністерство закордонних справ Королівства Норвегії.

 

 
Секція заступників директорів ЗП(ПТ) О з НР

Новини НМЦ ПТО у Вінницькій області

1 листопада 2018 року на базі ДПТНЗ « Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» відбулося засідання обласної методичної секції заступників директорів закладів П(ПТ) освіти з навчальної роботи на тему: «Ініціативні аспекти діяльності заступника директора з навчальної роботи у сприянні формуванню педагогічних компетентностей  викладачів та здійснення постійного професійного розвитку.»

У роботі секції брали активну участь і виступили: директор ДПТНЗ  «Вінницьке ВПУ сфери послуг» - Ворона Л.М., методисти вищої категорії  НМЦ ПТО у Вінницькій області Марчук В.А. та Бабіч Т.Ф., головний спеціаліст відділу професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки        Якимчук О.А., голова методичної секції, заступник директора з НР ВПУ №41 м. Тульчин  Зав’ялова Е.П.,заступник директора з НР ВПУ сфери послуг Білік І.О.

Учасники засідання  відвідали та обговорили відкриті стем уроки: з української літератури (викладач Коршманюк В.В.), з географії (викладач Нежигай О.В.) та з правознавства (викладач Заслоцька Н.В.)

У ході роботи було детально обговорено підсумки проведення  ДПА у формі ЗНО з української мови у 2018 р. та невідкладні завдання щодо якісної підготовки   до ЗНО у 2019 році.

Заступники директорів з НР обговорили Концепцію реалізації державної політики у сфері професійної освіти «Сучасна професійна освіта» на період до

2027 року та ознайомилися з навчально-матеріальною базою училища.

 

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL