Новини
Обласна методична секція старших майстрів ЗП(ПТ)О

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти  у Вінницькій області 13 грудня 2018 року на базі ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти переробної промисловості» відбулось засідання обласної методичної секції старших майстрів ЗП(ПТ)О. Тема засідання: «Шляхи та засоби удосконалення професійно-практичної підготовки як засіб підвищення професійної компетентності майбутніх робітників».

У засіданні брали участь старші майстри з 25 закладів професійної освіти , працівники НМЦ ПТО у Вінницькій області. Присутні ознайомились з досвідом організації професійно-практичної підготовки на рівні сучасних вимог у Вінницькому ЦПТО переробної промисловості.

Майстри центру провели майстер-класи з використання сучасних виробничих технологій у навчальному процесі. Відбувся обмін досвідом за темою секції. Розглядались актуальні питання щодо удосконалення професійно-практичної кваліфікованих робітників відповідно до сучасних вимог, а саме:

-         організація професійно-практичної підготовки в ЗП(ПТ)О з використанням елементів дуальної системи навчання;

-         виконання нормативних вимог щодо безпечної організації навчально-виробничого процесу в ЗП(ПТ)О;

-         вимоги до планування роботи навчально-виробничої майстерні в закладах професійної освіти.

Були підведені підсумки участі ЗП(ПТ)О в обласних та всеукраїнських

конкурсах протягом І семестру 2018-2019 навчального року та окреслені завдання з цього напряму роботи в ІІ семестрі.

Присутні оглянули  навчально-матеріальну базу ДНЗ «Вінницький

ЦПТО переробної промисловості», ознайомились з творчими надбаннями учнів та педагогічних працівників центру.

 
Відбувся семінар викладачів математики та історії України

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області 12 грудня 2018 року на базі  ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» відбувся семінар викладачів математики та історії України  на тему: «Особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання з математики та історії України у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

На секції розглянули питання:

-         про результати ЗНО з математики та історії України 2017-2018 н.р. Особливості сертифікаційної роботи з обраного предмета (Козаченко А.А. та Черешнюк О.І. – відповідальні працівники Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти);

-         заходи підвищення ефективності підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО (Бабіч Т.Ф та Мазур В.А. – методисти НМЦ ПТО у Вінницькій області);

-         особливості роботи викладачів математики та історії України при підготовці до ЗНО( Рогозовська-Косунець А.В та Осадчук В.Г. –викладачі ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну».

Викладачам ЗП(ПТ)О надано на електронних носіях матеріали фахівців Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, презентації методистів НМЦ ПТО у Вінницькій області та викладачів предмета «Історія України» та «Математика» ДНЗ «Вінницький ЦПТО технологій та дизайну».

 
Засідання навчально-методичної ради

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області      29 листопада 2018 року відбулось чергове засідання навчально-методичної ради Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти.

Відкрив засідання голова навчально-методичної ради, в.о.директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області   Дорош В.С. У своїй доповіді він прозвітував про виконання  рішень навчально-методичної ради НМЦ ПТО протягом   2018 року та  наголосив  на подальшому спрямуванні діяльності Центру на  модернізацію  науково-методичного  та інформаційного  забезпечення  професійно-технічних навчальних закладів, організацію методичного супроводу  впровадження інноваційних проектів у навчально-виробничий процесу наступному році.

На даному засіданні булозапропоновано до розгляду 8 проектів рішень. Зокрема, 5 із запропонованих питань стосувались  узагальнення та схвалення прогресивного педагогічного досвіду:майстра виробничого навчання ДНЗ «ВПУ№7 м. Вінниці» Шаповалової Н.В.з проблеми «Підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі через впровадження сучасних виробничих технологій ТзОВ «Снєжка - Україна» (узагальнювала Западнова С.А.,методист НМЦ ПТО);викладача української мови та літератури Хміль І.М.ДНЗ «Немирівський професійний ліцей»  на тему «Впровадження інформаційних технологій у системі підготовки учнів до ЗНО на уроках української мови та літератури в закладах  професійної (професійно-технічної) освіти»(доповідала Бабіч Т.Ф.,методист НМЦ ПТО); викладача спецдисциплін Гніванського професійного ліцею Слободянюка О.В. з проблеми «Формування професійної компетентності учнів ПТНЗ із професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів» шляхом удосконалення дієвості теоретичних знань» ( узагальнював Слічний Ю.О., методист НМЦ ПТО);викладача хімії  ВПУ№41 м. Тульчина Майстер В.В. з теми «Професійне спрямування на уроках хімії  як необхідна складова у підготовці майбутніх кваліфікованих робітників сільськогосподарського профілю» (виступала з доповіддю Зав’ялова Е.П., заступник  директора  ВПУ №41  м. Тульчина); майстра виробничого навчання ДПТНЗ  «Вінницьке  міжрегіональне  ВПУ»

Прядун В.С. з проблеми «Формування компетентного учня з використанням сучасних освітніх і виробничих технологій»  (доповідала Мукомел О.В., методист НМЦ ПТО).Також на розгляд членів ради Мукомел О.В. було представленозбірник задач «Математика для кухаря» викладачів професійно-технічного училища №21 м. Калинівка Галак Н.А.  та Мевші Т.І.Про зміни щодо складу редакційної колегії  ірецензентів  та про  затвердження до друку статей  чотирнадцятого  номера  науково-методичногозбірника «Вісник ПТО Вінниччини»  повідомила у своєму виступі Латуша Н.В., методист НМЦ ПТО.

Всі із запропонованих проектів рішень були взяті за основу одноголосно.

 
Відбулася секція інженерів-початківців з охорони праці та БЖД

Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Вінницькій області на 2018 рік 29 листопада 2018 року на базі  ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» відбулася обласна секція інженерів з охорони праці на тему: «Формування професійних компетенцій у роботі інженера-початківця з охорони праці та безпеки життєдіяльності  у закладі
професійної (професійно-технічної) освіти».

На секції розглянули питання:

- актуально про основне у ЗП(ПТ)О (заступник директора НМЦ ПТО у Вінницькій області Мусій Л.В.);

- послідовність роботи інженера-початківця з охорони праці та БЖД (Мазур В.А. методист НМЦ ПТО)

- з досвіду роботи щодо ведення нормативно-правової документації та здійснення самоконтролю інженером з охорони праці та безпеки життєдіяльності ЗП(ПТ)О» (голова обласної секції,інженер ВПУ № 42

м. Погребище Соборов А.М.);

- проблеми, які виникли на перших етапах у  роботі інженера-початківця,  з охорони праці та безпеки життєдіяльності» (Литвиненко Л. І., інженер з охорони праці ДНЗ «Вінницький центр  професійно-технічної   освіти  технологій та дизайну»

- ключова роль інженера-початківця з охорони праці у ЗП(ПТ)О (круглий стіл,)

Визначилися з питаннями, які будуть заплановані на обласні секції  інженерів-початківців з охорони праці у 2019 році.

Було наголошено увагу учасників обласної секції на дотримання пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят та вимог безпеки для здобувачів освіти під час канікул.

Роздано  інженерам-початківцям з охорони праці на електронних носіях інструктивно-методичні матеріали, приклади ведення документації, зміни у законодавстві України з охорони праці та техногенної безпеки.

 
Семінар методистів

20 листопада на базі Вищого професійного  училища №41 м. Тульчина Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у  Вінницькій області був проведений семінар для методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Впровадження  Stem - технологій в освітній процес».

В роботі семінару брали участь методисти 28 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

На семінарі були розглянуті питання щодо світової тенденції розвитку впровадження Stem – освіти ( Глущенко Г.М., методист НМЦ ПТО у Вінницькій області), досвід впровадження STEM- технологій  в освітній процес Вищого професійного  училища №41 м. Тульчина (Короленко Н.В.,  методист закладу) та  ДПТНЗ «Гніванський професійний ліцей ім. двічі Героя Радянського Союзу Р.Д. Малиновського» (Мороз Ж.В., методист закладу), підготовка  педагогічних працівників  для роботи зі STEM технологіями (Мар'євич Т.І., методист ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійної освіти).

Також були представлені уроки з використанням STEM - технологій: бінарний урок (математика, лісова таксація); інтегрований урок (географія, основи лісівництва, громадянська освіта, математика)

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL