Обласний семінар викладачів української мови та літературимови та літератури

11 жовтня 2018 року на базі ДНЗ «Вінницькій центр професійно-технічної освіти» Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Вінницькій області було проведено обласний семінар викладачів української мови та літератури на тему: «Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови  у 2018-2019 навчальному році: типові проблеми та шляхи їх вирішення».

В роботі семінару брали участь:

Викладачі української мови та літератури  закладів професійної (професійно-технічної) освіти;

Козаченко А.А. – начальник організаційно-методичного відділу Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти;

Білоус Н.В. – методист науково-методичного центру ВРЦОЯО. Працівниками Центру  було проаналізовано результати ЗНО з української мови за 2017-2108 навчальний рік та ознайомлено із структурою та основними вимогами написання відкритого завдання з розгорнутою відповіддю  під час виконання сертифікаційної  роботи з української мови.

В ході семінару в.о. директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Вінницькій області Дорош Василь Степанович  закцентував увагу  на  тому, що у 2019 році результати ЗНО з української мови, а також математики або історії України (за вибором учня) зараховуються як результати державної підсумкової атестації.

Викладачі української мови та літератури  поділились досвідом  підготовки учнів до ДПА у формі ЗНО з української мови (Бойчук О.Ю – ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну»;Мазуренко С.П. – ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище»;Ніколюк О.І. – ДНЗ «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник;  Панчук А.Ф. ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту»;   Муравська Г.С. – Вище художнє професійно-технічне училище №5 м. Вінниця).

Короленко Л.С.  (методист психологічної служби НМЦ ПТО у Вінницькій області), Дацишина Г.В., Петрова Л.О. (психологічна служба ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну») дали практичні рекомендації викладачам щодо пом’якшення  стресу в учнів під час проведення занять та  перед іспитами.

Під час роботи семінару було обговорено проведення мовно-літературних конкурсів Тараса Шевченка та Петра Яцика  серед учнів закладі професійної (професійно-технічної) освіти у 2018-2019 навчальному році.